Ισπανία: Το γκολ που έγινε viral! Τερματοφύλακας σκόραρε με την κοιλιά (video)

Ισπανία: Ο Αϊτόρ Γκονζάλεθ, όχι μόνο έγινε ήρωας για την ομάδα του, αλλά το έπραξε με ένα από τα πιο σπάνια γκολ που έχουμε δει στα γήπεδα!

Το να σκοράρει ένας τερματοφύλακας είναι έτσι κι αλλιώς σπάνιο, όταν το κάνει και με την... κοιλιά του τότε είναι μοναδικό!

Αυτό έπραξε ο Αϊτόρ Γκονζάλεθ της Ναβαλκαρνέρο. Η ομάδα του έχανε 0-1 από την Ατλέτικο Μαδρίτης Β', στο πλαίσιο της τρίτης κατηγορίας του ισπανικού ποδοσφαίρου.

Ο 26χρονος προωθήθηκε στην τελευταία φάση του αγώνα και κατάφερε να ισοφαρίσει στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, με ένα από τα πιο περίεργα γκολ στην ιστορία. Οι αμυντικοί τον ξέχασαν στο δεύτερο δοκάρι κι έκεινος με την κοιλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.