Super League: Η βαθμολογία και όλα τα γκολ των Play Out (videos+photos)

Super League

Super League: Δείτε τις καλύτερες φάσεις και όλα τα γκολ από τις αναμετρήσεις της 4ης αγωνιστικής στα Play Out

Νέα δεδομένα στη μάχη της παραμονής στη Super League δημιουργήθηκαν μετά το αποτέλεσμα στο Αγρίνιο.

Ο Παναιτωλικός επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης, μετά από αυτογκόλ του Λισγάρα στο 84' και «ξεκόλλησε» από την τελευταία θέση της κατάταξης. Τα «καναρίνια» ανέβηκαν στους 24 βαθμούς, έναν παραπάνω από την ΑΕΛ, που όμως έχει ένα ματς λιγότερο (παίζει τη Δευτέρα 19/4 με τη Λαμία), αλλά και μόλις έναν βαθμό πίσω από τον ΟΦΗ.

Μία κεφαλιά του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε στον Ατρόμητο το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στην αναμέτρηση με τον ΟΦΗ. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με πέναλτι του του Ντε Γκουζμάν στο 68ο λεπτό, αλλά ο έμπειρος άσος γλίτωσε στο φινάλε τους Περιστεριώτες (που συμπλήρωσαν δέκα ματς πρωταθλήματος χωρίς νίκη) από ήττα και... μπελάδες παραμονής. Στον αντίποδα, στην ομάδα της Κρήτης μπορούν μόνο να ελπίζουν ότι αυτοί οι δύο χαμένοι βαθμοί δεν θα τους κοστίσουν ακριβά στο τέλος.

Ισόπαλη 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Βόλου με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Πανθεσσαλικό Στάδιο. Σε ένα ματς χωρίς βαθμολογική σημασία, αφού και οι δύο ομάδες έχουν εξασφαλίσει την παραμονή τους στην κατηγορία, οι δύο ομάδες παρουσιάστηκαν ορεξάτες και δημιουργικές για ένα ημίχρονο. Στο δεύτερο η... προσοχή στράφηκε σε άλλα πράγματα, όπως το κούρεμα του νεαρού Γροσδάνη.

Βόλος-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

Βόλος - ΠΑΣ Γιάννινα 1-1