Europa League: Έκανε την έκπληξη στο 91' η Λέγκια! - Δείτε τα highlights (videos)

Europa League

Europa League: Έκπληξη με το «καλημέρα» στη φάση των ομίλων με τη Λέγκια να σοκάρει τη Σπαρτάκ Μόσχας στις καθυστερήσεις.

Η πολωνική ομάδα νίκησε 1-0 στη Ρωσία, χάρη σε γκολ του Καστράτι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, ωστόσο δεν μπόρεσαν να σκοράρουν, μολονότι είχαν ευκαιρίες αλλά και δοκάρι με τον Ζιγκό στο 67ο λεπτό. Σε μια αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι επιβεβαίωσαν τον... άγραφο νόμο του ποδοσφαίρου και σόκαραν την ομάδα του Εζέκιελ Πόνσε.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι αυτή ήταν η πρώτη εκτός έδρας νίκη της Λέγκια στο Europa League από τον Αύγουστο του 2019, όταν είχε κερδίσει τον Ατρόμητο στο Περιστέρι.

Σπαρτάκ Μόσχας-Λέγκια Βαρσοβίας 0-1 (90'+1' Καστράτι)