ΠΑΟΚ - Άρης: «Ντου» οπαδών και διακοπή του ντέρμπι στις καθυστερήσεις

επεισόδια ΠΑΟΚ - Άρης
Εισβολή οπαδών και διακοπή στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης.
InTime / ΧΗΡΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ

ΠΑΟΚ - Άρης: Οι οπαδοί των γηπεδούχων έκαναν εισβολή στον αγωνιστικό χώρο λίγο πριν τη λήξη του αγώνα.

Το ντέρμπι της αγωνιστικής στη Super League, ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη στην Τούμπα, δεν είχε καλό… τέλος. Η αναμέτρηση είχε φτάσει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, με τους «κίτρινους» να προηγούνται από το πρώτο ημίχρονο 1-0, όταν οπαδοί του «δικεφάλου του Βορρά» μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο.

Λίγο πριν από τη γενικευμένη ένταση και την εισβολή στον αγωνιστικό χώρο, οι οπαδοί είχαν πετάξει φωτοβολίδες και αντικείμενα, ενώ με το που υπήρξε το «ντου» προς το χορτάρι, αμέσως έγινε διακοπή του αγώνα. Διαιτητές, ποδοσφαιριστές και παράγοντες μπήκαν άμεσα στα αποδυτήρια για να αποφευχθούν τα χειρότερα.

Η ένταση είχε μεταφερθεί μπροστά από το πέταλο της Θύρας 4 στην Τούμπα, όπου υπήρξαν συγκρούσεις αστυνομικών με οπαδούς, μέσα σε ένα έκρυθμο κλίμα.

Μετάλλαξη Όμικρον - Νέα μέτρα: Το εφεδρικό σχέδιο ενόψει Χριστουγέννων (vid)

Τραγωδία στον Ωρωπό: Δυο νεκροί μετά από πτώση αυτοκινήτου στο λιμάνι