Στο έλεος της βίας η Γαλλία: Νέα επεισόδια σε αγώνα ποδοσφαίρου - Έκαναν «ντου» οι οπαδοί (video)

Γαλλία
Twitter: @foet247europa

Νέα τραγικά περιστατικά έλαβαν χώρα σε αγώνα ποδοσφαίρου στη Γαλλία, όπου η κατάσταση μοιάζει να έχει ξεφύγει για τα καλά.

Η βία δυστυχώς πρωταγωνιστεί στη χώρα, με ακόμα ένα ματς να στιγματίζεται από επεισόδια. Αυτή τη φορά ήταν στην αναμέτρηση της Παρί FC με τη Λιόν για το Κύπελλο Γαλλίας, η οποία διακόπηκε στο ημίχρονο.

Με το σκορ στο 1-1, οπαδοί των δύο ομάδων άρχισαν τις συμπλοκές κι ορισμένοι εξ αυτών μπήκαν και μέσα στον αγωνιστικό χώρο του σταδίου «Charlety». Μετά από 50 λεπτά αναμονής, ο διαιτητής ανακοίνωσε την οριστική διακοπή του αγώνα.

Η Λιόν έχει ήδη τιμωρηθεί φέτος με αφαίρεση ενός βαθμού απ’ τη βαθμολογία της στη Ligue 1, μετά τη διακοπή του εντός έδρας αγώνα της με τη Μαρσέιγ τον περασμένο μήνα, όταν οπαδός της τραυμάτισε με μπουκάλι στο κεφάλι τον Ντιμιτρί Παγέ.

Δείτε εικόνες και βίντεο με όσα έγιναν στο Παρί FC - Λιόν για το Coupe de France.