Μετά την Μπαρτσελόνα, απέκλεισε και τη Ρεάλ η Μπιλμπάο – Τα highlights του Copa del Rey (videos)

Copa del Rey

Copa del Rey: Δείτε τα highlights από τους αγώνες της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ισπανίας.

Η εκπληκτική Μπιλμπάο, μετά την Μπαρτσελόνα, απέκλεισε και τη Ρεάλ Μαδρίτης και πήρε το εισιτήριο για τους «4» του θεσμού.

Σε ένα ματς που όλα έδειχναν ότι θα οδηγηθεί στην παράταση, οι Βάσκοι νίκησαν 1-0, χάρη σε τέρμα του Μπερενγκέρ στο 89ο λεπτό. Τα «λιοντάρια» έκαναν άλλο ένα βήμα προς την κατάκτηση του 24ου κυπέλλου της ιστορίας τους και το πρώτο από το 1984. Επεισοδιακή ήταν η άφιξη του πούλμαν των φιλοξενούμενων, καθώς οι οπαδοί της Αθλέτικ το υποδέχθηκαν με πέτρες και μπουκάλια.

Στον άλλο ματς που έγινε Πέμπτη (3/2) για τα προημιτελικά, η τρομερή Μπέτις πέρασε… αέρα από το «Ανοέτα», επικρατώντας 4-0 της Ρεάλ Σοσιεδάδ.

ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΕΚΑΝΟ - Μαγιόρκα 1-0

ΒΑΛΕΝΘΙΑ - Κάντιθ 2-1

Σοσιεδάδ - ΜΠΕΤΙΣ 0-4

ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ - Ρεάλ Μαδρίτης 1-0