Οριστική διακοπή στο Μπόχουμ - Γκλάντμπαχ – Τα γκολ σε Premier League, Serie A, Bundesliga, LaLiga

Bundesliga
Twitter: @andresweiss_

Δείτε όλα τα γκολ από τις αναμετρήσεις σε Premier LeagueSerie ABundesliga και LaLiga.

Ο αγώνας της Μπόχουμ με την Γκλάντμπαχ δεν ολοκληρώθηκε ποτέ το βράδυ της Παρασκευής (18/3).

Η αναμέτρηση διακόπηκε οριστικά στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν οπαδός έριξε πλαστικό κουτάκι μπύρας στον αγωνιστικό χώρο. Αποτέλεσμα ήταν να χτυπήσει τον επόπτη γραμμής στο πίσω μέρος του κεφαλιού του. Σε εκείνο το σημείο η Γκλάντμπαχ ήταν μπροστά με 2-0, ενώ ο Κώστας Σταφυλίδης είχε ξεκινήσει βασικός για τους γηπεδούχους.

Στην Premier League, η Λιντς πέτυχε μια τρομερή ανατροπή κι απέδρασε με το «τρίποντο» από την έδρα της Γουλβς. Οι «λύκοι» προηγήθηκαν 2-0 στο πρώτο μέρος, αλλά οι φιλοξενούμενοι, μολονότι έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 53’, πήραν τη νίκη με 3-2!

Γουλβς - Λιντς 2-3 (26’ Τζόνι, 45’+11’ Τρινκάο – 63’ Χάρισον, 66’ Ροντρίγκο, 90’+2’ Έιλινγκ)

20. Νόριτς 17

Στη Serie A, η Σασουόλο έκανε «πάρτι» κόντρα στη Σπέτσια, επικράτησε 4-1 και συνεχίζει να ελπίζει για την εξασφάλιση ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου. Μετά από 7 σερί ισοπαλίες (οι 5 με 0-0) και 16 συνολικά στο πρωτάθλημα, η Τζένοα πανηγύρισε μόλις την δεύτερη νίκη της, καθώς λύγισε 1-0 την Τορίνο, παίρνοντας βαθιά βαθμολογική «ανάσα».

Σασουόλο - Σπέτσια 4-1 (17' πεν, 48' Μπεράρντι, 78' Αϊχάν, 81' Σκαμάκα - 36' Βέρντε)

20. Σαλερνιτάνα 16 -27αγ.

«Χρυσό» βαθμό απέσπασε στο «Σαν Μαμές» η Χετάφε στην προσπάθεια που καταβάλλει για να παραμείνει στην LaLiga. Η ομάδα της Μαδρίτης έφυγε με την ισοπαλία (1-1) από την έδρα της Αθλέτικ Μπιλμπάο, μολονότι από το 65ο λεπτό αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Κουένκα.

Αθλέτικ Μπιλμπάο-Χετάφε 1-1 (29' Μπερτσίτσε - 3' Ουνάλ)