Super League, Βόλος – Ατρόμητος 2-1: Με… buzzer beater «αγκαλιά» με τα playoffs

Super League
EUROKINISSI

Super League: Ο Βόλος, με γκολ στις καθυστερήσεις, νίκησε 2-1 τον Ατρόμητο κι «αγκάλιασε» μια θέση στα playoffs.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν τη δεύτερη συνεχόμενο νίκη τους και θα πρέπει να γίνουν απίστευτα πράγματα για να μείνουν εκτός εξάδας.

«Χρυσός» σκόρερ για τον Βόλο ήταν ο Γκάτζι, ο οποίος βρήκε δίχτυα στο 90+2’! Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και προηγήθηκαν με τον Λούνα στο 56ο λεπτό.

Ο Ατρόμητος ανέβασε την απόδοση του μετά το 70’ και βρήκε το γκολ ισοφάρισης στο 76ο λεπτό, με τον Τζοβάρα. Την τελευταία «λέξη», όμως, την είπε ο Γκάτζι.

Βόλος - Ατρόμητος 2-1slgr.gr

Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης
Κίτρινες: Πιρές, Γκάτζι, Καρτάλης - Ντε Μποκ
ΒΟΛΟΣ (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Εσκοβάλ, Σιέλης, Σι, Γκάτζι, Λούνα (67΄ Τσοκάνης), Πιρές (80΄ Καρτάλης), Τσιρίνος, Ντέλετιτς (89΄ Πίρινεν), Κούτσιας
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κρις Κόουλμαν): Γιαννιώτης, Ντε Μποκ, Στρούγγης, Χατζησαΐας, Κεσχρίντα, Έντερ, Φριντζόνσον (67΄ Οικονομίδης), Κούεν (58΄ Καμαρά), Ρομπάιγ, Ροτάριου (67΄ Τζοβάρας), Τζαβίδας (67΄ Κιάρτανσον)