Champions League, Λίβερπουλ – Ρεάλ Μ.: Δυο γκολάρες και μια γκάφα που θύμισε… Κάριους σε 21 λεπτά!

Champions League
AP Photo/Jon Super

Champions League: Ματσάρα στο Άνφιλντ, με τη Λίβερπουλ να προηγείται 2-1 της Ρεάλ Μαδρίτης στο 21ο λεπτό!

Τρομερή διάθεση, πάθος και μπαλάρα από τη Λίβερπουλ και τη Ρεάλ Μαδρίτης, στο... remake του περσινού τελικού. Οι «Reds» προηγήθηκαν 2-0 στο 14ο λεπτό, αλλά οι Μαδριλένοι μείωσαν σε ένα «χορταστικό» ματς.

Η Λίβερπουλ προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό με ένα πανέμορφο γκολ του Νούνιες, ο οποίος σκόραρε με τακουνάκι, μετά από φοβερή σέντρα του Σαλάχ με το εξωτερικό του ποδιού.

Οι παίκτες του Γιούργκεν Κλοπ διπλασίασαν τα τέρματα τους μετά από μια απίστευτη γκάφα του Τιμπό Κουρτουά. Blooper που θύμισε… Κάριους από τον Βέλγο τερματοφύλακα.

Η Ρεάλ Μαδρίτης βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, αλλά ο Βινίσιους ήταν αυτός που ανέλαβε να την «ξελασπώσει». Με ένα φοβερό σουτ μείωσε σε 2-1 στο 21ο λεπτό.