Super League: Διακοπή στο Ατρόμητος – Παναθηναϊκός, εισέβαλαν οπαδοί στο γήπεδο

Super League: Σε προσωρινή διακοπή οδηγήθηκε η αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον Παναθηναϊκό, λόγω εισβολής φίλων των γηπεδούχων στον αγωνιστικό χώρο.

Οι οπαδοί του Ατρόμητου μπήκαν στο γήπεδο στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης και τρία λεπτά αργότερα ο διαιτητής Ευαγγέλου έστειλε τους ποδοσφαιριστές στα αποδυτήρια.

Στον αγωνιστικό χώρο μπήκαν περίπου 30 άτομα κι ένα εξ αυτών έριξε 2-3 φωτοβολίδες. Στη συνέχεια υπήρξε ένταση με την αστυνομία.

Μετά από περίπου δέκα λεπτά, η κατάσταση εκτονώθηκε κι έπειτα από συζητήσεις που έγιναν ανάμεσα στις δύο πλευρές και τον διαιτητή, οι ομάδες επέστρεψαν μετά από 15 λεπτά.

Ο Ευαγγέλου ενημέρωσε ότι θα υπάρξει προθέρμανση πέντε λεπτών και μετά από 28 λεπτά, ο αγώνας ξεκίνησε και πάλι από το 10ο λεπτό, στο οποίο είχε διακοπεί.