Super League 2: Νίκη μετά από 3,5 μήνες για την ΑΕΚ Β

Η δεύτερη ομάδα της Ένωσης επικράτησε εύκολα στην Κρήτη με 4-0 επί του αδύναμου Ηροδότου σε εξ αναβολής αναμέτρηση.

Εξ αναβολής αναμέτρηση για την 10η αγωνιστική της Super League 2, με τον Ηρόδοτο των πολλών προβλημάτων να υποδέχεται την ΑΕΚ Β’. Η Ένωση σαφώς ανώτερη απ’ την ομάδα του νησιού, επικράτησε 4-0 χωρίς να αφήνει περιθώρια αμφισβήτησης της επικράτησής της. Αυτή μάλιστα ήταν η πρώτη νίκη της δεύτερης ομάδας του «δικέφαλου», μετά τις 12 Δεκεμβρίου.

Ο Μπότος στο 17ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Μόλις τέσσερα λεπτά μετά, ο Χριστόπουλος με σουτ έκανε το 0-2. Στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε και το 0-3 με τον Παερρά στο 60’, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 76’ με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Χριστόπουλου για το 0-4.

Ηρόδοτος: Γκόλοβιτς, Γρηγοροπουλος, Ντούμπια, Πιτσόλης (53' Χαλκιαδάκης), Τζούνιορ, Λεβιτσάνιν, Μασάδο, Μπακουτσής (53' Ματσούκας), Ντότης (77' Πλιάτισικας), Φράτροβιτς, Μάρκοβιτς

ΑΕΚ Β': Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Ντάικο (68' Χατζηκυριάκος), Λάτσι, Γεωργέας (68' Τζ. Γκαρσία), Δημητρίου, Γερολεμου, Πανεράς, Ζίνι, Μπότος (46' Παρράς), Απ. Χριστόπουλος