Γιώργος Γιακουμάκης: Ασταμάτητος ο Έλληνας φορ στο MLS - Γκολ για τρίτο σερί ματς με Ατλάντα (vid)

AP Photo/Alex Slitz

Γιώργος Γιακουμάκης: Χωρίς… φρένα εμφανίζεται ο Έλληνας επιθετικός στην Ατλάντα Γιουνάιτεντ, σκοράροντας για τρίτο συνεχόμενο ματς στο MLS.

Ο Έλληνας φορ αναχώρησε στις αρχές του Φεβρουαρίου από την Σέλτικ της Σκωτίας και «πέρασε» τον Ατλαντικό, συνεχίζοντας την καριέρα του στο MLS και την Ατλάντα Γιουνάιτεντ. Μάλιστα, το ξεκίνημά του στο νέα του ομάδα είναι… καυτό, μια και έχει σκοράρει σε τρία συνεχόμενα ματς.

Ο διεθνής άσος ξεκίνησε στο αρχικό σχήμα της Ατλάντα απέναντι στην Νιου Γιορκ Σίτι και στο 70ο λεπτό, έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του, σκοράροντας με κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή, έπειτα από σέντρα του Αλμάδα.

Ωστόσο, οι Νεοϋορκέζοι είχαν άμεση… απάντηση, μια και δύο λεπτά αργότερα, ο Γκαμπριέλ Περέιρα έφερε το ματς στα ίσια (1-1), με τις δύο ομάδες να ολοκληρώνουν ισόπαλες την αναμέτρηση.