Πορτογαλία: Η viral στιγμή της χρονιάς! Ο διαιτητής πήρε τηλέφωνο τον VAR στο Πόρτο – Αρούκα (video)

Viral Πορτογαλία
Glomex

Πορτογαλία: Η viral στιγμή της χρονιάς έλαβε χώρα στο Πόρτο – Αρούκα, με τον διαιτητή να παίρνει τηλέφωνο τον VAR.

Ο Μιγκέλ Νογκέιρα καταλόγισε πέναλτι στις καθυστερήσεις υπέρ της Πόρτο, η οποία έχανε με 0-1.

Ο VAR τον κάλεσε σωστά να επανεξετάσει τη φάση, καθώς ήταν τουλάχιστον αυστηρή. Σε εκείνο το σημείο, όμως, προέκυψε τεχνικό πρόβλημα με την ενδοεπικοινωνία.

Κάπως έτσι ο Νογκέιρα αναγκάστηκε να πάρει στο τηλέφωνο τον βοηθό του, για να πάρει την τελική του απόφαση, σε μια από τις πιο περίεργες στιγμές στη σύγχρονη ιστορία του ποδοσφαίρου.

Ο ρέφερι πήρε πίσω τον καταλογισμό, αλλά η Πόρτο κατάφερε να βρει γκολ ισοφάρισης με τον Εβανίλσον στο 19ο λεπτό των καθυστερήσεων!