Super League: Ο Βόλος διώχνει τον Κρούζλιακ μετά το χέρι-πέναλτι στο 92' με την ΑΕΚ

Screenshot - Glomex

Super League: Ο Βόλος αναμένεται να λύσει τη συνεργασία του με τον Ντομινίκ Κρούζλιακ μετά το πέναλτι που έκανε στο 92' και έκρινε το παιχνίδι υπέρ της ΑΕΚ.

Η ΑΕΚ κατάφερε να φύγει με τη νίκη από τον Βόλο επικρατώντας με 3-2, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ και αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο, λόγω της αποβολής του Πέτρου Μάνταλου.

Το γκολ που της χάρισε τους τρεις βαθμούς ήρθε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, μετά από ένα πέναλτι του Ντομινίκ Κρούζλιακ στο 92', το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Νόρντιν Άμραμπατ.

Μάλιστα, αυτή η φάση αναμένεται να βάλει τέλος στην καριέρα του παίκτη στην ομάδα από τη Μαγνησία και τη Super League, μιας και σύμφωνα με δημοσιεύματα στην πόλη, στον Βόλο θεωρούν αδικαιολόγητη την απόφαση του Σλοβάκου αμυντικού να βγει με το χέρι υψωμένο στη φάση που έκρινε το παιχνίδι.

Και για αυτόν τον λόγο δεν θέλουν να συνεχιστεί η συνεργασία τους!

Δείτε τη φάση στο παρακάτω βίντεο:

Βόλος-ΑΕΚ 2-3: Όρθια στις καθυστερήσεις μετά από εκπληκτικό ματς!

ΑΕΚ - Αντίπαλοι Europa League: Νέα «γκέλα» για τον Άγιαξ, «σύννεφα» για τον Στέιν

Μουντομπάσκετ 2023: Η Λιθουανία ξέρανε τις ΗΠΑ - Πρώτη ήττα με 100άρα μετά του 2006 από την Ελλάδα

Super League: Όλα τα γκολ της αγωνιστικής - Απέδρασαν Παναθηναϊκός και ΑΕΚ, «3 στα 3» ο Ολυμπιακός