Super League 2: Έγινε ξανά viral ο περιστρεφόμενος πίνακας στο Καυτανζόγλειο - Όλα τα αποτελέσματα

Eurokinissi

Η κατάσταση των γηπέδων στην Ελλάδα προκαλεί ανησυχία, με ένα νέο περιστατικό στο Καυτανζόγλειο, στη διάρκεια του αγώνα Ηρακλής - Αναγέννηση Καρδίτσας να δημιουργεί πολλές απορίες.

Tον περασμένο Μάρτιο ένα από τα θέματα που βρισκόντουσαν στο επίκεντρο της επικαιρότητας ήταν ο φωτεινός πίνακας στο Καυτανζόγλειο, ο οποίος στριφογύριζε ανεξέλεγκτα λόγω των δυνατών ανέμων στην περιοχή και προκάλεσε πανικό.

Στη σημερινή αναμέτρηση ανάμεσα σε Ηρακλή και Αναγέννηση Καρδίτσας στη Super League 2, ο πίνακας στο στάδιο της Θεσσαλονίκης πρωταγωνίστησε για ακόμη μία φορά.

Μπορεί τώρα να μην περιστρέφεται, ωστόσο η θέση που έχει σταματήσει έγινε γρήγορα viral, όπως μπορείτε να δείτε και στις σχετικές φωτογραφίες.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Ηρακλής παρέμεινε χωρίς νίκη στη Super League 2, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την Αναγέννηση Καρδίτσας στο -κεκλεισμένων των θυρών- Καυτανζόγλειο, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Α΄ ομίλου.

Οι Θεσσαλοί προηγήθηκαν στο 2ο λεπτό με το φάουλ του Κοζορώνη, ενώ ο «Γηραιός» ισοφάρισε στο 53' με τον Χειρίτραντα.

Στην Β' όμιλο, ο Ιωνικός άφησε πίσω του την εντός έδρας ήττα της πρεμιέρας από τα Χανιά και πανηγύρισε την πρώτη νίκη του στη φετινή Super League 2, καθώς επιβλήθηκε 3-0 εκτός έδρας της Ηλιούπολης, σε αναμέτρηση για την 2η αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να «ανοίξουν το σκορ» στο 14΄ με πέναλτι, αλλά ο Κότνικ απέκρουσε την εκτέλεση του Μπαρμπάρο. Στη συνέχεια, όμως, ο Ιωνικός προηγήθηκε στο 21΄ με τον Οικονομίδη, ενώ διπλασίασε τα τέρματά του στο 39΄ με το φάουλ του Ντε Βινσέντι. Το τελικό σκορ για τους Νικαιώτες διαμόρφωσε στο 90ό λεπτό της αναμέτρησης ο Ντάουντα.