Super League 2: Χωρίς… φρένα ο Λεβαδειακός, κορυφή και για τα Χανιά – Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Super League 2 Λεβαδειακός
Intime News

Super League 2: Την έβδομη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες πανηγύρισε ο Λεβαδειακός στον Α’ όμιλο, ενώ στον Β’ όμιλο τα Χανιά παραμένουν στην κορυφή.

Η ομάδα της Βοιωτίας, μετά το Κύπελλο, κέρδισε και στο πρωτάθλημα τον Αιολικό, αυτή τη φορά με 2-0.

Οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» από το πρώτο ημίχρονο με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πολέτο στο 6’ και το τέρμα του Γιαννιώτα στο 45ο λεπτό. Ο Λεβαδειακός βρίσκεται στο +4 από την ΑΕΛ, έχοντας μάλιστα και ματς λιγότερο.

Τέταρτο διαδοχικό «τρίποντο» για τα Χανιά, τα οποία νίκησαν 2-0 τον Παναθηναϊκό Β’, έχοντας σκόρερ τους Νίκολιτς (23’)΄και Μιούλερ (80’). Η ομάδα της Κρήτης είναι στο +3 από τη δεύτερη Καλαμάτα.

Σε τροχιά κορυφής παρέμεινε η Athens Kallithea, η οποία πέρασε 2-1 από την έδρα της Ηλιούπολης, ενώ χαμένος της αγωνιστικής ήταν ο Ιωνικός. Η ομάδα της Νίκαιας δεν κατάφερε να νικήσει την Παναχαϊκή, μένοντας στο 1-1.

Η Νίκη Βόλου επικράτησε εύκολα του Ηρακλή με 3-1, ενώ το Αιγάλεω επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, μετά το 1-0 επί του Γιούχτα.

13. Αλμωπός Αριδαίας - -

* Η ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας έχει αποβληθεί από το Πρωτάθλημα Super League 2, 2023-24 με απόφαση του Δ.Σ. της Διοργανώτριας (26.9.23).