Κύπελλο Ελλάδας, Παναιτωλικός – Athens Kallithea 3-2: Προβάδισμα πρόκρισης με τρομερή ανατροπή!
Κύπελλο Ελλάδας: Ο Παναιτωλικός νίκησε 3-2 την Athens Kallithea, μολονότι έχανε 0-2 μέχρι το 62ο λεπτό κι έκανε βήμα πρόκρισης στα προημιτελικά της διοργάνωσης.
![Παναιτωλικός - Athens Kallithea](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/12/05/1718440391130-72604876-panaitolikos-kallithea-kypello.jpg?t=turcQewioZAyYO9fczM0KQ)
Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν πολύ κοντά στην έκπληξη, αλλά η ομάδα του Αγρινίου έφερε… τούμπα το ματς, χάρη στα τέρματα των Μαυρία (62’), Τορεχόν (88’) και Καρέλη (90+1’).
Η Athens Kallithea είχε προηγηθεί 2-0 με τα τέρματα των Μουστακόπουλου (20’) και Ματίγια (50’), φέρνοντας τον Παναιτωλικό με την πλάτη στον τοίχο.
Ο «Τίτορμος», όμως, έκανε μια τρομερή ανατροπή, πήρε προβάδισμα πρόκρισης, ενόψει της ρεβάνς, αλλά και ψυχολογική ώθηση στη μάχη για την παραμονή.
Διαιτητής: Δημήτρης Μαλούτας (Ημαθίας)
Κίτρινες: 32’ Μ. Ντουάρτε, 37’ Ξενιτίδης, 90’+2’ Πέντρο Σίλβα - 65’ Βασιλόγιαννης, 70’ Κυνηγόπουλος, 90’+1’ Βοσνιάδης.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Πετράκης): Στεργιάκης, Μλάντεν, Μ. Ντουάρτε, Στάγιτς (76’ Λιάβας), Μαυρίας, Μπουζούκης (57’ Τσιγγάρας), Μπαλντασάρα (63’ Μπελεβώνης), Ξενιτίδης (46’ Α. Ντουάρτε), Τορεχόν, Ντίας (46’ Καρέλης), Πέντρο Σίλβα.
ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Γιώργος Σίμος): Βοσνιάδης, Ουές, Μεχίας, Βλάχος, Μανθάτης (86’ Ρομαό), Ματίγια (61’ Τσιντώνης), Σίλβα (75’ Μπουλούλης), Βασιλόγιαννης (76’ Λουκίνας), Ντεμέτριους (86’ Ποζατζίδης), Μουστακόπουλος, Κυνηγόπουλος.
ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
Το 0-1
Το 0-2
Το 1-2
Το 2-2 και το 3-2
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Η μεγαλύτερη ανακάλυψη της Ιστορίας έγινε - Αρχαιολόγοι βρήκαν το μέρος που αναστήθηκε ο Ιησούς](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/26/6a0bb5b8-stolismos.jpg?t=IgYj-JhvW6KVlXtYFt5cAA)
![Καιρός: Ο καύσωνας επιστρέφει... αγριεμένος - Ποια πόλη θα «βράσει» στους 42 τις επόμενες ημέρες](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/16/cbb83d03-kafsonas-sintrivani.jpg?t=u8XFNEmYjNV0CD3EVX_U0Q)
![Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Άναψε η φλόγα σε φαντασμαγορική τελετή – Συγκίνηση για την ελληνική αποστολή](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/27/4a45bf23-olympics-2024-paris.jpg?t=F2lt0a5LbcJlTK3lQBYP3Q)