Super League, Βόλος – ΟΦΗ 3-1: «Μίλησε» το ένστικτο της επιβίωσης

Βόλος - ΟΦΗ 2-1 Super League

Super League: Ο Βόλος ήθελε περισσότερο το ματς και το πήρε, επικρατώντας 3-1 του ΟΦΗ, για την 25η αγωνιστική.

Η ομάδα της Μαγνησίας δίνει μεγάλη μάχη για την παραμονή και γι’ αυτό «καιγόταν» για βαθμούς.

Αυτό φάνηκε και στον αγωνιστικό χώρο του Πανθεσσαλικού, με αποτέλεσμα να πάρει το «τρίποντο» και παράλληλα μια βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Είναι χαρακτηριστικό ότι ο ΟΦΗ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με τον Λάρσεν, μόλις στο 13ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και πέτυχαν την ανατροπή.

Η ισοφάριση για τον Βόλο ήρθε στο 31ο λεπτό με αυτογκόλ του Βούρου, ενώ το 2-1 έκανε ο Σιέλης στο 61ο λεπτό.

Το «τρίποντο» «κλείδωσε» ο Μπερτόλιο με το τέρμα που πέτυχε στο 70’, με τους γηπεδούχους να είναι πλέον στο +2 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κωνσταντίνος Ανδριανός
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Τρουγιέ - Γκλάζερ, Νέιρα, Φελίπε Λουίζ, Ισέκα, Γκαγιέγκος
ΒΟΛΟΣ (Χρήστος Κόντης): Κόβακς, Άλχο, Ασλανίδης, Σιέλης, Μύγας, Ντε Καμπς (65΄ Λούνα), Τσοκάνης, Τρουιγιέ (46΄ Μπερτόλιο), Κόμπα (90΄+4 Ολιβέρα), Ασεχνούν (82΄ Μωραΐτης), Γκαρσία.
ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Μπάουμαν, Λάρσον, Λουκάο, Βούρος, Αμπάντα, Μεγιάδο (73΄ Αποστολάκης), Γκλάζερ (67΄ Γκαγιέγος), Μπακού, Νέιρα (41΄ Χιμένεθ), Ριέρα (67΄ Μοσκέρα), Φελίπε Λουίζ (73΄ Ισέκα).