ΠΑΟΚ-ΑΕΚ LIVE: Άνοιξε «λογαριασμό» ο Άκπομ-Δείτε το γκολ (video+photos)

Newsroom Newsroom

Ο Άκπομ έγραψε το 1-0 για τον ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: Ο Άγγλος επιθετικός έβαλε μπροστά στο σκορ με 1-0 την ομάδα της Θεσσαλονίκης με γκολ του στο 45ο λεπτό του τελικού Κυπέλλου στο ΟΑΚΑ

Το καλύτερο για τον ΠΑΟΚ φύλαγε για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Τσούπα Άκπομ, ο οποίος στο 45ο λεπτό έκανε αυτό που ξέρει καλύτερα και άνοιξε το σκορ στον μεγάλο τελικό Κυπέλλου του ΟΑΚΑ.

01
O Άκπομ νίκησε στον αέρα τον Τσινγκρίνσκι

Ο Άγγλος επιθετικός του «Δικεφάλου του Βορρά» εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική ασίστ του αρχηγού της ομάδας Δημήτρη Πέλκα και με γυριστό σουτ νίκησε τόσο την άμυνα της ΑΕΚ όσο και τον γκολκίπερ του συλλόγου Δημήτρη Μπάρκα κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του.

Σαν σήμερα το 1919 εκτελείται σε ενέδρα ο Εμιλιάνο Ζαπάτα, ηγέτης της Μεξικανικής Επανάστασης

00:00

Eurogroup: Δείτε LIVE τη συνέντευξη Τύπου μετά την επίτευξη συμφωνίας για τον κορονοϊό