Ροή Ειδήσεων
ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ Ο,ΤΙ ΣΚΑΕΙ

Νόριτς: Ονειρεμένο ντεμπούτο ο Τζόλης! Γκολ και ασίστ στα πρώτα 33 λεπτά (video)

Newsbomb

Αγγλία: Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε το «ταξίδι» του στα αγγλικά γήπεδα ο Χρήστος Τζόλης, ο οποίος χρειάστηκε μόλις 12 λεπτά για να πετύχει το πρώτο του γκολ, ενώ στη συνέχεια έδωσε και την πρώτη του ασίστ!

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ ξεκίνησε βασικός στην αναμέτρηση της Νόριτς με την Μπορνμουθ για το Carabao Cup.

Ο 19αχρονος επιθετικός βρήκε δίχτυα με ωραίο σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή σε αντεπίθεση των γηπεδούχων κι αφού πρώτα έκανε μια ωραία προσποίηση. Λίγο αργότερα απο εκτελεστής εγινε δημιουργός...

Συγκεκριμένα, με ωραία παράλληλη μπαλιά από τα αριστερά βρήκε τον Ρουπ, ο οποίος στο 33' έκανε το 3-0 για τη Νόριτς! Το δεύτερο τέρμα το πέτυχε ο ΜακΛίν στο 26ο λεπτό.