Ροή Ειδήσεων
ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ Ο,ΤΙ ΣΚΑΕΙ

Champions League: Τέσσερα πέναλτι σε ένα ημίχρονο στη Σεβίλλη! Πήγε για πέμπτο κι αποβλήθηκε (vids)

Newsbomb

Champions League: Ιστορικής σημασίας αποδείχθηκε το ματς της Σεβίλλης με τη Σάλτσμπουργκ, καθώς είναι το πρώτο που δίνονται τέσσερα πέναλτι στην ιστορία της διοργάνωσης.

Το αξιοσημείωτο είναι ότι όλα καταλογίστηκαν κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου.

Τα τρία από τα τέσσερα τα κέρδισαν οι παίκτες της Σάλτσμπουργκ, οι οποίοι όμως αστόχησαν σε δύο εξ αυτών, ενώ η Σεβίλλη με το μοναδικό που εκτέλεσε ισοφάρισε σε 1-1. Από εκεί και πέρα, ο Καρίμ Αντεγέμι έγινε στα 19 του ο πρώτος παίκτης που κερδίζει τρία πέναλτι για την ομάδα του (βλ. Σάλτσμπουργκ).

Τα παράδοξα, όμως, δεν σταμάτησαν εκεί καθώς ο Εν Νεσιρί της Σεβίλλης πήγε να κερδίσει το πέμπτο πέναλτι στο ματς, αλλά αντί γι' αυτό δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο κι αποβλήθηκε!

Δείτε ΕΔΩ όλα τα γκολ από τους αγώνες της Τρίτης (14/9) για την 1η αγωνιστική του Champions League

Apple: Eπείγουσα ενημέρωση λογισμικού μετά την ανακάλυψη κακόβουλου λογισμικού «μηδενικού κλικ»

Κορονοϊός - Τραγωδία στην Πάτρα: Νεκρός εισαγγελέας ο οποίος είχε πέσει σε κώμα μετά τον εμβολιασμό