Τσιτσιπάς: Ήττα για Στέφανο και Πέτρο – Η καλή εμφάνιση δεν έφτασε

Στέφανος Τσιτσιπάς Πέτρος Τσιτσιπάς

Στέφανος Τσιτσιπάς: Ο Έλληνας τενίστας μαζί με τον αδερφό του Πέτρο πραγματοποίησαν άλλη μια καλή εμφάνιση στο «διπλό», ωστόσο αυτή τη φορά δεν μπόρεσαν να πάρουν τη νίκη.

Τα αδέρφια Τσιτσιπά μετά την ιστορική νίκη τους της Τρίτη (13/4), δεν μπόρεσαν να κάνουν νέα υπέρβαση και γνώρισαν την ήττα με 2-0 σετ από λατινοαμερικάνικο δίδυμο των Πέγια και Γκαρίν.

Ο Στέφανος κι ο Πέτρος ηττήθηκαν και στα δύο σετ με 6-4, σε ένα ματς, πάντως, που γενικά ήταν «κλειστό» κι άφησαν καλές εντυπώσεις. Τα δύο αδέρφια ξεκίνησαν ιδανικά προηγούμενοι με 2-0, αλλά στη συνέχεια δεν μπόρεσαν να κάνουν άλλο break στο ματς.

Οι Πέγια / Γκαρίν βελτίωσαν την απόδοση τους όσο το ματς κυλούσε κι έφτασαν στην επικράτηση, αφήνοντας το ελληνικό δίδυμο εκτός συνέχειας στο Μόντε Κάρλο.

Να θυμίσουμε ότι ο Γκαρίν θα είναι ο επόμενος αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά για τον τρίτο γύρο της διοργάνωσης στα μονά.

Δολοφονία Καραϊβάζ: Αποκάλυψη - «Σε ένα μήνα θα κατέθετε για πολύκροτη υπόθεση»