Στέφανος Τσιτσιπάς: Την Τετάρτη (5/7) η συνέχεια του αγώνα με τον Τιμ για το Wimbledon

ΑΠΕ - ΜΠΕ

Η κακοκαιρία στο Λονδίνο συνεχίζεται, με αποτέλεσμα ο Στέφανος Τσιτσιπάς να συνεχίσει την Τετάρτη (5/7) τον αγώνα του με τον Ντομινίκ Τιμ για τον πρώτο γύρο του Wimbledon.

Με σοβαρά απρόοπτα έχει ξεκινήσει το φετινό Wimbledon και η αιτία δεν είναι άλλη από την κακοκαιρία που έχει χτυπήσει το Λονδίνο.

Νωρίτερα, ακυρώθηκε η προγραμματισμένη για σήμερα (4/7) αναμέτρηση της Μαρίας Σάκκαρη με την Μάρτα Κόστιουκ και θα διεξαχθεί την Τετάρτη (5/7).

Το ίδιο θα συμβεί τελικά και με τον αγώνα του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Ντομινίκ Τιμ, ο οποίος είχε ξεκινήσει κανονικά, αλλά τελικά διεκόπη λόγω της έντονης βροχόπτωσης.

Όπως ανακοίνωσαν οι διοργανωτές, το ματς αναβάλλεται οριστικά για το πρωί της Τετάρτης (5/7) μετά από σχεδόν ενάμισι σετ.

Συγκεκριμένα ο Ντομινίκ Τιμ είχε κατακτήσει το πρώτο σετ με 6-3, ενώ στο δεύτερο ο αγώνας διεκόπη με το σκορ στο 4-3 υπέρ του Τσιτσιπά και τον Αυστριακό να ετοιμάζεται να σερβίρει.

Τον νικητή αυτού του αγώνα θα περιμένει στον δεύτερο γύρο ο Άντι Μάρεϊ, ο οποίος επικράτησε 3-0 σετ του Ράιαν Πένιστον.

Με τον Τσιτσιπά έχει αναμετρηθεί άλλες δύο φορές με τους δύο τενίστες να μετρούν από μία νίκη.

Ο Νεϊμάρ έκλεψε νερό από ποτάμι και άμμο απο παραλία και θα πληρώσει 3 εκατομμύρια ευρώ!

Wimbledon: Δύο λεπτά αποθέωσης στον «Βασιλιά» Φέντερερ, δίπλα στην εκθαμβωτική Κέιτ Μίντλεντον

Wimbledon: Ακυρώθηκαν λόγω κακοκαιρίας οι αγώνες της Σάκκαρη και της Μπαντόσα

Γιάννης Αντετοκούνμπο: Επέστρεψε στα Σεπόλια κι έγινε ξανά παιδί (pics)