Football League: Έγινε η κλήρωση των play off

Newsroom Newsroom

Football League: Έγινε η κλήρωση των play off

Το πρόγραμμα-φωτιά για τις 14 αγωνιστικές των μπαράζ ανόδου, που θα αναδείξουν τις δυο ομάδες που θα προβιβαστούν απευθείας από τις συνολικά οκτώ και θα δώσει μια ακόμα ευκαιρία στην τρίτη της ειδικής κατάταξης (μονό μπαράζ με τον τρίτο από το τέλος της Σούπερ Λίγκα), έγινε γνωστό σήμερα Πέμπτη.

Στην κλήρωση που έγινε στην Αθήνα, οριστικοποιήθηκε ότι τα παιχνίδια ξεκινούν την ερχόμενη Τετάρτη (9/4), ενώ η διαδικασία ολοκληρώνεται την Κυριακή 1 Ιουνίου.

Α" ΓΥΡΟΣ

1η αγωνιστική: Τετάρτη 9 Απριλίου

ΑΟ Χανιά- Ηρακλής Ψαχνών

Κέρκυρα – Ολυμπιακός Βόλου

Ηρακλής – Φωστήρας

Νίκη Βόλου – Αιγινιακός

2η αγωνιστική: Κυριακή 13 Απριλίου

Κέρκυρα – ΑΟ Χανιά

Ηρακλής Ψαχνών – Ηρακλής

Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου

Αιγινιακός – Φωστήρας

3η αγωνιστική: Μεγάλη Πέμπτη 17 Απριλίου

ΑΟ Χανιά – Ηρακλής

Νίκη Βόλου – Κέρκυρα

Αιγινιακός – Ηρακλής Ψαχνών

Φωστήρας – Ολυμπιακός Βόλου

4η αγωνιστική: Τετάρτη 23 Απριλίου

Νίκη Βόλου – ΑΟ Χανιά

Ηρακλής – Αιγινιακός

Κέρκυρα – Φωστήρας

Ηρακλής Ψαχνών – Ολυμπιακός Βόλου

5η αγωνιστική: Κυριακή 27 Απριλίου

ΑΟ Χανιά – Αιγινιακός

Φωστήρας – Νίκη Βόλου

Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής

Ηρακλής Ψαχνών – Κέρκυρα

6η αγωνιστική: Τετάρτη 30 Απριλίου

Φωστήρας – ΑΟ Χανιά

Αιγινιακός – Ολυμπιακός Βόλου

Νίκη Βόλου – Ηρακλής Ψαχνών

Ηρακλής – Κέρκυρα

7η αγωνιστική: Κυριακή 4 Μαΐου

Ολυμπιακός Βόλου – ΑΟ Χανιά

Ηρακλής Ψαχνών – Φωστήρας

Κέρκυρα – Αιγινιακός

Ηρακλής – Νίκη Βόλου

Β" ΓΥΡΟΣ

8η αγωνιστική: Τετάρτη 7 Μαΐου

Ηρακλής Ψαχνών – ΑΟ Χανιά

Ολυμπιακός Βόλου – Κέρκυρα

Φωστήρας – Ηρακλής

Αιγινιακός – Νίκη Βόλου

9η αγωνιστική: Κυριακή 11 Μαΐου

ΑΟ Χανιά – Κέρκυρα

Ηρακλής – Ηρακλής Ψαχνών

Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου

Φωστήρας – Αιγινιακός

10η αγωνιστική: Τετάρτη 14 Μαΐου

Ηρακλής – ΑΟ Χανιά

Κέρκυρα – Νίκη Βόλου

Ηρακλής Ψαχνών – Αιγινιακός

Ολυμπιακός Βόλου – Φωστήρας

11η αγωνιστική: Τρίτη 20 Μαΐου

ΑΟ Χανιά – Νίκη Βόλου

Αιγινιακός – Ηρακλής

Φωστήρας – Κέρκυρα

Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής Ψαχνών

12η αγωνιστική: Σάββατο 24 Μαΐου

Αιγινιακός – ΑΟ Χανιά

Νίκη Βόλου – Φωστήρας

Ηρακλής – Ολυμπιακός Βόλου

Κέρκυρα – Ηρακλής Ψαχνών

13η αγωνιστική: Τετάρτη 28 Μαΐου

ΑΟ Χανιά – Φωστήρας

Ολυμπιακός Βόλου – Αιγινιακός

Ηρακλής Ψαχνών – Νίκη Βόλου

Κέρκυρα – Ηρακλής

14η αγωνιστική: Κυριακή 1 Ιουνίου

ΑΟ Χανιά – Ολυμπιακός Βόλου

Φωστήρας – Ηρακλής Ψαχνών

Αιγινιακός – Κέρκυρα

Νίκη Βόλου – Ηρακλής

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ

1.Κέρκυρα 6

2.Ολυμπιακός Βόλου 6

3.Νίκη Βόλου 2

4.Χανιά 1

5.Αιγινιακός 0

6.Φωστήρας 0

7.Ηρακλής 0

8.Ηρακλής Ψαχνών 0

Διαβάστε επίσης: ΠΣΑΠ: Ερευνα για το άγχος στο ποδόσφαιρο

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

DPG NETWORK

ened ΜΕΛΟΣ ΕΝΕΔ Monetized by DPG Digital Media ©2010-2019 Newsbomb.gr - All rights reserved