ΕΛΛΑΔΑ

Επίθεση σε εφοριακούς στην Κρήτη: «Με προκάλεσαν και έριξα κανά δυο» λέει ο οδηγός

Επίθεση σε εφοριακούς στην Κρήτη: «Με προκάλεσαν και έριξα κανά δυο» λέει ο οδηγός
video grab

Την δική του πλευρά παρουσιάζει ο οδηγός του φορτηγού, Νεκτάριος Δελιδάκης, που κατηγορείται ότι χτύπησε τους δύο εφοριακούς στην Κρήτη οι οποίοι του έκαναν έλεγχο.

Ο οδηγός εμφανίστηκε με την παρέλευση του αυτοφώρου, οπότε και δεν απειλείται πλέον με χειροπέδες και μιλώντας στο δελτίο ειδήσεων του ALPHA υποστήριξε ότι χτύπησε τον έναν εφοριακό ο οποίος του επιτέθηκε πρώτος ενώ για την γυναίκα εφοριακό είπε πως «έφαγε μία».

«Με σταμάτησαν και με ρώτησαν τι είχα φορτωμένο. Τους απάντησα αγροτικό προϊόν, κάρβουνα. Τους έδειξα τα χαρτιά. Ήταν τέσσερις» λέει και υποστηρίζει πως ενώ τα έγγραφά του ήταν σωστά με τις απαραίτητες θεωρήσεις (σφραγίδες) δόθηκε εντολή να του κοπεί πρόστιμο 500 ευρώ.

«Του είπα να καλέσει αστυνομία και ότι θα τον δείρω όταν θα έρθει. Γιατί μου τα κάνεις αυτά; Είμαι ταλαιπωρημένος άνθρωπος. Κόψτε του 500 ευρώ είπε πάλι. Επέμεινα να καλέσει αστυνομία και μου απάντησε να τον δείρω εκείνη την ώρα» υποστηρίζει ο οδηγός.

«Δεν με προκάλεσε απλά, μου επιτέθηκε. Ήταν πιο ψηλός και πιο γεροδεμένος. Του έριξα κανά δύο, ήρθε και η κοπέλα η άλλη έφαγε και αυτή μία, ούτε κατάλαβα πως έγινε» συμπληρώνει υποστηρίζοντας πως αντιμετωπίζει μια δύσκολη περίοδο.

Υποστήριξε ότι δεν πέταξε πέτρες και ότι υποστηρίζουν οι εφοριακοί είναι ψέματα. «Στην περιοχή μου δεν κόβω δελτίο αποστολής, μόνο όταν πηγαίνω παραγγελία» σημειώνει και υποστηρίζει πως είναι αγρότης και δουλεύει για το μεροκάματο οπότε δεν είχε να πληρώσει το πρόστιμο. «Ένιωσα απειλή. Δεν ξέρω τι θέλανε. Τους έδωσα τα νόμιμα βιβλία και ήθελε να γράψει πρόστιμο. Μπορεί να ήθελε και λεφτά. Τόσοι είναι παράνομοι, εγώ είμαι νόμιμος και έμπλεξα» καταλήγει.

Διαβάστε επίσης:

Βόλος: Ιδιοκτήτης ταβέρνας «τα έχασε» με αυτό που βρήκε στο μαγαζί του

Google News Publisher Ακολούθησε το Newsbomb.gr
στο Google News

Η φράση - κλειδί του ζωδίου σου για σήμερα, 07/06

07 Ιουν 2020 07:00

Κορονοϊός: 749 νέοι θάνατοι σε ένα 24ωρο στις ΗΠΑ

07 Ιουν 2020 06:40

Φορολογικές δηλώσεις: Ποιοι θα πληρώσουν λιγότερο - Σε 8 δόσεις ο φόρος εισοδήματος

07 Ιουν 2020 06:20

Δες τι προβλέπουν τα Ταρώ για σένα, σήμερα 07/06!

07 Ιουν 2020 06:10

Κορονοϊός - Βραζιλία: Η κυβέρνηση κατηγορείται ότι «κάνει αόρατους» τους θανάτους

07 Ιουν 2020 06:00

Δίαιτα των βραστών αυγών: Χάστε 10 κιλά σε δύο εβδομάδες (vid)

07 Ιουν 2020 05:30

Ο καιρός σήμερα, Κυριακή 7 Ιουνίου

07 Ιουν 2020 05:00

GNTM: Άννα Αμανατίδου: Το Instagram και οι ανήθικες προτάσεις (Pics-Vid)

07 Ιουν 2020 04:30

Η μάχη του δημοσιογράφου Βασίλη Τσεκούρα και η κατάσταση της υγείας του

07 Ιουν 2020 04:00

Κρήτη: Τι κατέθεσε ο 40χρονος για το νέο περιστατικό στον Μυλοπόταμο

07 Ιουν 2020 03:40

Ο Έλληνας που παραλίγο να παίξει τον Τζέιμς Μποντ!

07 Ιουν 2020 03:21

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τις μυρμηγκιές

07 Ιουν 2020 03:20

Θεσσαλονίκη: Σε καραντίνα αστυνομικοί εξαιτίας γυναίκας με συμπτώματα κορoνοϊού

07 Ιουν 2020 03:00

Σεξ: Η νέα μόδα που αξίζει να δοκιμάσεις!

07 Ιουν 2020 02:42

Η Σπυροπούλου σχολιάζει για πρώτη φορά το «αντίο» της Μενεγάκη στην TV!

07 Ιουν 2020 02:40

Κορονοϊός - Γαλλία: 31 νέοι θάνατοι - Στους 29.142 συνολικά

07 Ιουν 2020 02:20

10 τρόποι που οι μπαμπάδες μπορούν να υποστηρίξουν τις νέες μαμάδες

07 Ιουν 2020 02:00

Ισραηλινοί διαδήλωσαν κατά της προσάρτησης εδαφών της κατεχόμενης Δυτικής Όχθης

07 Ιουν 2020 01:40

J2US: Οι πιο σημαντικές στιγμές του σόου και τα δάκρυα της αποχώρησης (vid)

07 Ιουν 2020 01:30

Όλοι θέλουν να ανέβουν στο κρεβάτι της! (pics)

07 Ιουν 2020 01:20

Κορονοϊός – Κύπρος: Ένας νεκρός και μηδέν νέα κρούσματα το τελευταίο 24ωρο

07 Ιουν 2020 01:00

J2US: Μεράκλωσε η Βίκυ Σταυροπούλου και τα 'σπασε στο πλατό! (video+photos)

07 Ιουν 2020 00:55

Πέντε πράγματα που έχουν ανάγκη να ακούνε τα παιδιά από τους γονείς τους

07 Ιουν 2020 00:40

Πώς να είσαι πάντα στυλάτος και στην τρίχα

07 Ιουν 2020 00:25

Σήμερα 07/06: Σε όλα υπάρχουν κανόνες και όρια

07 Ιουν 2020 00:10

Σαν σήμερα το 1907 απαγχονίζεται από τους κομιτατζήδες ο θρυλικός μακεδονομάχος Καπετάν Άγρας

07 Ιουν 2020 00:01

Super League: Η βαθμολογία σε πλέι οφ και πλέι άουτ (photos)

06 Ιουν 2020 23:56

ΗΠΑ: Απαγγέλθηκε κατηγορία στους αστυνομικούς που έσπρωξαν τον 75χρονο στο Μπάφαλο

06 Ιουν 2020 23:54

Προσοχή: Τι δεν πρέπει να ξεχνάς ΠΟΤΕ όταν σηκώνεις λεφτά από ΑΤΜ

06 Ιουν 2020 23:50

Βρετανία: Υποχωρούν στις δημοσκοπήσεις οι Συντηρητικοί

06 Ιουν 2020 23:40

Τέσσερις καλοκαιρινές συνταγές για σπιτικό frozen yogurt (vid)

06 Ιουν 2020 23:40

Άρης-ΟΦΗ 3-1: «Καθάρισε» με… ανατροπή (photos)

06 Ιουν 2020 23:38

Πλακιωτάκης: Η Ελλάδα δεν θα παίξει το παιχνίδι της Τουρκίας στο προσφυγικό

06 Ιουν 2020 23:30

Μεγάλη φωτιά στην ηρωική νήσο των Ψαρών (vid)

06 Ιουν 2020 23:29

Κορονοϊός: Στους 397.179 οι νεκροί - Πάνω από 6,8 εκατομμύρια τα κρούσματα

06 Ιουν 2020 23:23

Τρόμος! Πήγε για πικ νικ λίγο μετά τη γέννα – Δείτε τι έπαθε (pics)

06 Ιουν 2020 23:22

Δείτε γιατί αυτές οι φωτογραφίες του ζευγαριού έγιναν viral;

06 Ιουν 2020 23:20

Η βουτιά της φρίκης - Σοκαριστικές σκηνές

06 Ιουν 2020 23:18

Σοβαρή κρίση για ζευγάρι της ελληνικής σόουμπιζ! Πάνε ολοταχώς για χωρισμό!

06 Ιουν 2020 23:10

Πώς θα γκρεμίσεις τον κόσμο μιας γυναίκας με 4 μόνο λέξεις!

06 Ιουν 2020 23:07

DPG NETWORK

Η ημερήσια ενημέρωσή σου

NEWSBOMB NEWSLETTER

Gossip-tv.gr Onsports.gr Queen.gr Astrology.gr Mothersblog.gr Onmed.gr Leoforos.gr Ratpack.gr i-Ellada.gr