Μουντομπάσκετ 2019: Αυτός είναι ο επόμενος αντίπαλος της Εθνικής

Δημήτρης Δρίζος Δημήτρης Δρίζος

Μουντομπάσκετ 2019: Αυτός είναι ο επόμενος αντίπαλος της Εθνικής

Μουντομπάσκετ 2019: Χαρακτήρα τελικού έχει η αναμέτρηση πλέον καθώς με ήττα η «γαλανόλευκη» αποχαιρετά την Κίνα.

Μουντομπάσκετ 2019: Σε μεγάλους μπελάδες μπήκε πλέον η Εθνική Ελλάδας μετά την ήττα από την Βραζιλία καθώς η πρώτη θέση χάθηκε και πλέον για να πάρουμε την δεύτερη χρειαζόμαστε μόνο νίκη στο τελευταίο παιχνίδι μας.

Επόμενος αντίπαλος θα είναι η σκληροτράχηλη Νέα Ζηλανδία. Εμπόδιο που δεν τρομάζει σε καμία των περιπτώσεων, ωστόσο και η Βραζιλία είναι πιο αδύναμη από την παρέα του Γιάννη Αντετοκούνμπο αλλά μας έκανε την... ζημιά.

Oι «Tall Blacks» επιβλήθηκαν του Μαυροβουνίου με 83-93 του Μαυροβουνίου και θα παίξουν και εκείνοι τα... ρέστα τους απέναντι στον Γιάννη Αντετοκούνμπο και την παρέα του.

Η αναμέτρηση θα γίνει την προσεχή Πέμπτη (5 Σεπτεμβρίου) με ώρα έναρξης τις 15:00.

Το πρόγραμμα της διοργάνωσης

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

10.30: Ανγκόλα - Φιλιππίνες, ΕΡΤ 2
11.00: Ακτή Ελεφαντοστού - Πολωνία, ert.gr
11.30: Πόρτο Ρίκο - Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Νότια Κορέα - Νιγηρία, ert.gr
14.30: Ιταλία - Σερβία, ΕΡΤ 2
15.00: Βενεζουέλα - Κίνα, ert.gr
15.30: Ρωσία - Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Ισπανία - Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

10.30: Καναδάς - Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Βραζιλία - Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τουρκία - Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γερμανία - Ιορδανία, ert.gr
14.30: Λιθουανία - Αυστραλία, ΕΡΤ 3
15.00: Ελλάδα - Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ - Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Δομινικανή Δημοκρατία - Γαλλία, ert.gr

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

14.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

11.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

11.00: Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Newsbomb.gr

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

DPG NETWORK

ened ΜΕΛΟΣ ΕΝΕΔ Monetized by DPG Digital Media ©2010-2019 Newsbomb.gr - All rights reserved