Μουντομπάσκετ 2019 - Αποτελέσματα: Το πανόραμα της 3ης ημέρας - Όλα τα αποτελέσματα

Newsbomb

Μουντομπάσκετ 2019 - Αποτελέσματα: Το πανόραμα της 3ης ημέρας - Όλα τα αποτελέσματα

Με την ψυχή στο... στόμα οι ΗΠΑ, στραπάτσο για την Εθνική μας.

Σημαντικές αναμετρήσεις για τους τέσσερις τελευταίους ομίλους του Παγκοσμίου Κυπέλλου Μπάσκετ 2019 διεξήχθησαν την Τρίτη (03/09) στην Κίνα. Το πρόγραμμα άρχισε νωρίς με τη δύσκολη νίκη της Αυστραλίας επί της Σενεγάλης (81-68) και συνεχίστηκε με την έκπληξη της ημέρας. Η Δομινικανή Δημοκρατία επικράτησε 70-68 της Γερμανίας και την απέκλεισε από τη συνέχεια του τουρνουά.

Η Νέα Ζηλανδία έμεινε «ζωντανή» για πρόκριση καθώς επικράτησε 93-83 του Μαυροβουνίου, το οποίο αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Μουντομπάσκετ 2019. Η Ελλάδα έδωσε τεράστια μάχη αλλά δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε 79-78 από τη Βραζιλία, κάτι που σημαίνει πως θα δώσει «τελικό» με τη Νέα Ζηλανδία την Πέμπτη για την πρόκριση. Η Λιθουανία μετέτρεψε σε περίπατο (92-69) τον αγώνα με τον Καναδά, την ώρα η Τσεχία επικράτησε εύκολα 89-76 της Ιαπωνίας.

Η Γαλλία από την πλευρά της ήταν εντυπωσιακή και επικράτησε 103-64 της Ιορδανίας και πέρασε στην επόμενη φάση, ενώ πρόκριση με το… στανιό πήραν κι οι ΗΠΑ στο πιο δραματικό ματς της διοργάνωσης μέχρι τώρα. Οι Αμερικανοί χρειάστηκαν την παράταση για να νικήσουν 93-92 την Τουρκία, η οποία… αυτοκτόνησε και θέλει τώρα νίκη επί της Τσεχίας για να προκριθεί.

Τα αποτελέσματα της Τρίτης (03/09) στο Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ 2019

5ος Όμιλος
Ιαπωνία-Τσεχία 76-89
ΗΠΑ-Τουρκία 93-92 (κ.α. 81-81)

6ος Όμιλος
Νέα Ζηλανδία-Μαυροβούνιο 93-83
Ελλάδα-Βραζιλία 78-79

7ος Όμιλος
Γερμανία-Δομινικανή Δημοκρατία 68-70
Ιορδανία-Γαλλία 64-103

8ος Όμιλος
Αυστραλία-Σενεγάλη 81-68
Λιθουανία-Καναδάς 92-69

Το πρόγραμμα της διοργάνωσης

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

10.30: Ανγκόλα - Φιλιππίνες, ΕΡΤ 2
11.00: Ακτή Ελεφαντοστού - Πολωνία, ert.gr
11.30: Πόρτο Ρίκο - Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Νότια Κορέα - Νιγηρία, ert.gr
14.30: Ιταλία - Σερβία, ΕΡΤ 2
15.00: Βενεζουέλα - Κίνα, ert.gr
15.30: Ρωσία - Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Ισπανία - Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

10.30: Καναδάς - Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Βραζιλία - Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τουρκία - Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γερμανία - Ιορδανία, ert.gr
14.30: Λιθουανία - Αυστραλία, ΕΡΤ 3
15.00: Ελλάδα - Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ - Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Δομινικανή Δημοκρατία - Γαλλία, ert.gr

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

14.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

11.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

11.00: Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Newsbomb.gr

Διαβάστε επίσης:

Χάρτης – πρόκληση από Ερντογάν: Η «γαλάζια πατρίδα» του σουλτάνου περιλαμβάνει το μισό Αιγαίο

Σοκαριστικό βίντεο: Νεκρή γνωστή τραγουδίστρια επί σκηνής

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

DPG NETWORK

ened ΜΕΛΟΣ ΕΝΕΔ Monetized by DPG Digital Media ©2010-2019 Newsbomb.gr - All rights reserved