Μουντομπάσκετ 2019: Πότε παίζει ξανά η Εθνική Ελλάδας

Δημήτρης Δρίζος Δημήτρης Δρίζος

Μουντομπάσκετ 2019: Πότε παίζει ξανά η Εθνική Ελλάδας

Μουντομπάσκετ 2019: Αγώνας χωρίς αύριο η αναμέτρηση κόντρα στη Νέα Ζηλανδία.

Τώρα... τρέχουμε! Η ήττα από την Βραζιλία με 79-78 στέλνει την Ελλάδα πάνω στην Αμερική και την Τουρκία ωστόσο βασική προϋπόθεση δεν είναι άλλη από μια: Να νικήσουμε τη Νέα Ζηλανδία την τελευταία αγωνιστική.

Οι «Tall Black» είναι σε παρόμοια κατάσταση με εμάς καθώς έχουν και εκείνοι ρεκόρ 1-1 στις δυο πρώτες αγωνιστικές. Πρώτη στον όμιλό μας είναι η Βραζιλία, η οποία απέφυγε το μεγαθήριο που ακούει ΗΠΑ.

Ο καθοριστικός αγώνας της παρέας του Γιάννη Αντετοκούνμπο απέναντι στην σκληροτράχηλη Νέα Ζηλανδία είναι την Πέμπτη (5 Σεπτεμβρίου) και ώρα 15:00 με τηλεοπτική μετάδοση από το ERT SPORTS.

Το πρόγραμμα της διοργάνωσης

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

10.30: Ανγκόλα - Φιλιππίνες, ΕΡΤ 2
11.00: Ακτή Ελεφαντοστού - Πολωνία, ert.gr
11.30: Πόρτο Ρίκο - Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Νότια Κορέα - Νιγηρία, ert.gr
14.30: Ιταλία - Σερβία, ΕΡΤ 2
15.00: Βενεζουέλα - Κίνα, ert.gr
15.30: Ρωσία - Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Ισπανία - Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

10.30: Καναδάς - Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Βραζιλία - Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τουρκία - Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γερμανία - Ιορδανία, ert.gr
14.30: Λιθουανία - Αυστραλία, ΕΡΤ 3
15.00: Ελλάδα - Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ - Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Δομινικανή Δημοκρατία - Γαλλία, ert.gr

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

14.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

11.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

11.00: Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Newsbomb.gr

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
DPG NETWORK
ened ΜΕΛΟΣ ΕΝΕΔ Monetized by DPG Digital Media ©2010-2020 Newsbomb.gr - All rights reserved