Live Chat: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός Superfoods

Στο ΣΕΦ δοκιμάζονται Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός Superfoods για τον δεύτερο τελικό της Basket League.

Οι «πράσινοι» μετά την κακή εμφάνιση και την ήττα στον πρώτο αγώνα, θα προσπαθήσουν να επικρατήσουν και να κάνουν το 1-1 στη σειρά, παίρνοντας ξανά το πλεονέκτημα έδρας, με τον Ολυμπιακό αντίστοιχα να προσπαθεί να κερδίσει τον δεύτερο αγώνα της σειράς και να κάνει το 2 - 0.

Το τέλος της πρώτης περιόδου βρήκε τους «πράσινους» μπροστά στο σκορ με 25 - 27, ενώ οι «ερυθρόλευκοι» προηγούνταν στο ημίχρονο με 43 - 40. Η τρίτη περίοδος έληξε με προβάδισμα 6 πόντων του Παναθηναϊκού, 50 - 56.

Η τηλεοπτική μετάδοση γίνεται από τα κανάλια της Cosmote TV που έχει τα δικαιώματα των δύο «αιωνίων». Συγκεκριμένα, η μετάδοση θα γίνει από το Cosmote Sport 4.