Euro 2020 – LIVE BLOG: Τρομερή παράσταση η Αγγλία! Συνεχίζει το όμορφο ταξίδι της η Δανία

Euro 2020

Euro 2020: Δείτε λεπτό προς λεπτό τις αναμετρήσεις για τη φάση των «8» στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

Έγινε γνωστό και το δεύτερο ζευγάρι των ημιτελικών του Euro 2020, καθώς η Αγγλία θα αντιμετωπίσει τη Δανία.

Τα «τρία λιοντάρια» πραγματοποίησαν μια εντυπωσιακή εμφάνιση και «ισοπέδωσαν» 4-0 την Ουκρανία, στέλνοντας ένα ξεκάθαρο μήνυμα στις υπόλοιπες ομάδες των ημιτελικών. Οι παίκτες του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ «καθάρισαν» την υπόθεση πρόκριση μέσα σε τέσσερα λεπτά στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους, όταν μετέτρεψαν το εύθραυστο 1-0 σε 3-0. Γενικότερα, με την εμφάνιση της η Αγγλία έδειξε ότι είναι πιο έτοιμη από ποτέ για να κατακτήσει το πρώτο της Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

Το πολύ όμορφο ταξίδι της Δανίας στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα συνεχίζεται! Οι Σκανδιναβοί με την ποιότητα που διαθέτουν στην επίθεση, αλλά και τον χαρακτήρα που έδειξαν στην άμυνα νίκησαν την αξιόμαχη Τσεχία με 2-1 και προκρίθηκαν στα ημιτελικά. Ο Κάσπερ Χιούλμαντ βοήθησε με τις αλλαγές του, ώστε η ομάδα του να κάνει διαχείριση του προβαδίσματος κόντρα στους Τσέχους που απέδειξαν ότι μόνο τυχαία δεν έφτασαν ως τα προημιτελικά.

Δείτε λεπτό προς λεπτό τις αναμετρήσεις του Σαββάτου (3/7)