ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Euro 2020 - Πρόγραμμα: Σε τρεις διαφορετικές πόλεις τα σημερινά παιχνίδια - Οι ώρες των αγώνων

Euro 2020 - Πρόγραμμα: Σε τρεις διαφορετικές πόλεις τα σημερινά παιχνίδια - Οι ώρες των αγώνων
AP Images

Euro 2020: Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίζεται το 16ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου. Δείτε όλο το πρόγραμμα, τις ημέρες και ώρες των αγώνων.

Το Euro 2020 έκανε την... πολυπόθητη πρεμιέρα του, έστω και με έναν χρόνο καθυστέρηση λόγω της πανδημίας που εμπόδισε το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου να διεξαχθεί το περσινό καλοκαίρι και διεξάγεται αυτό του 2021.

Στο «Ολίμπικο» της Ρώμης, τη μια από τις 11 πόλεις όπου διεξάγεται η φετινή διοργάνωση, έγινε μια φαντασμαγορική τελετή έναρξης και ακολούθησε ο πρώτος αγώνας του τουρνουά.

Στην πρεμιέρα η Ιταλία δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει 3-0 της Τουρκίας και να πάρει τους τρεις βαθμούς, ξεκινώντας με το... δεξί στη διοργάνωση.

Έτσι, η «Σκουάντρα Ατζούρα» έχει τρεις βαθμούς στον Α' Όμιλο,

Σήμερα, Σάββατο (12/06), Ουαλία και Ελβετία θα αναμετρηθούν στις 16:00 στο Μπακού. Την ίδια ημέρα θα γίνουν ακόμα δυο αναμετρήσεις. Στις 19:00 στην Κοπεγχάγη, η Δανία θα αναμετρηθεί με τη Φινλανδία, ενώ στις 22:00 στην Αγία Πετρούπολη κοντράρονται Ρωσία και Βέλγιο.

Η τηλεοπτική μετάδοση του Euro στην Ελλάδα γίνεται από τον ΑΝΤ1 και το Μακεδονία TV, με τις ώρες των αγώνων να είναι 16:00, για τις πρώτες αγωνιστικές των ομίλων, 19:00 και 22:00…

Δείτε τα αποτελέσματα και το αναλυτικό πρόγραμμα του Euro 2020

Α' ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ/ΩΡΑ

11/6

Ρώμη

Τουρκία - Ιταλία

3-0

12/6

Μπακού

Ουαλία - Ελβετία

16:00

16/6

Μπακού

Τουρκία - Ουαλία

19:00

16/6

Ρώμη

Ιταλία - Ελβετία

22:00

20/6

Ρώμη

Ιταλία - Ουαλία

19:00

20/6

Μπακού

Ελβετία - Τουρκία

19:00

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

12/6

Κοπεγχάγη

Δανία - Φινλανδία

19:00

12/6

Αγία Πετρούπολη

Βέλγιο - Ρωσία

22:00

16/6

Αγία Πετρούπολη

Φινλανδία - Ρωσία

16:00

17/6

Κοπεγχάγη

Δανία – Βέλγιο

19:00

21/6

Αγία Πετρούπολη

Φινλανδία - Βέλγιο

22:00

21/6

Κοπεγχάγη

Ρωσία - Δανία

22:00

Γ' ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

13/6

Βουκουρέστι

Αυστρία - Σκόπια

19:00

13/6

Άμστερνταμ

Ολλανδία - Ουκρανία

22:00

17/6

Βουκουρέστι

Ουκρανία - Σκόπια

16:00

17/6

Άμστερνταμ

Ολλανδία - Αυστρία

22:00

21/6

Βουκουρέστι

Ουκρανία - Αυστρία

19:00

21/6

Άμστερνταμ

Σκόπια - Ολλανδία

19:00

Δ' ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

13/6

Λονδίνο

Αγγλία - Κροατία

16:00

14/6

Γλασκόβη

Σκωτία - Τσεχία

16:00

18/6

Γλασκόβη

Κροατία - Τσεχία

19:00

18/6

Λονδίνο

Αγγλία - Σκωτία

22:00

22/6

Λονδίνο

Τσεχία - Αγγλία

22:00

22/6

Γλασκόβη

Κροατία - Σκωτία

22:00

Ε' ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

14/6

Αγία Πετρούπολη

Πολωνία - Σλοβακία

19:00

14/6

Σεβίλλη

Ισπανία - Σουηδία

22:00

18/6

Αγία Πετρούπολη

Σουηδία - Σλοβακία

16:00

19/6

Σεβίλλη

Ισπανία - Πολωνία

22:00

23/6

Αγία Πετρούπολη

Σουηδία - Πολωνία

19:00

23/6

Σεβίλλη

Σλοβακία - Ισπανία

19:00

ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

15/6

Βουδαπέστη

Ουγγαρία - Πορτογαλία

19:00

15/6

Μόναχο

Γαλλία - Γερμανία

22:00

19/6

Βουδαπέστη

Ουγγαρία – Γαλλία

16:00

19/6

Μόναχο

Πορτογαλία - Γερμανία

19:00

23/6

Μόναχο

Γερμανία - Ουγγαρία

22:00

23/6

Βουδαπέστη

Πορτογαλία - Γαλλία

22:00

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

26/6

Άμστερνταμ

2ος Α’ Ομίλου – 2ος Β’ Ομίλου (1)

19:00

26/6

Λονδίνο

1ος Α’ Ομίλου – 2ος Γ’ Ομίλου (2)

22:00

27/6

Βουδαπέστη

1ος Γ’ Ομίλου – 3ος Γ’/Δ’/Ε’ Ομίλου (3)

19:00

27/6

Σεβίλη

1ος Β’ Ομίλου – 3ος Α’/Γ’/Δ’/Ε’ Ομίλου (4)

22:00

28/6

Κοπεγχάγη

2ος Δ’ Ομίλου – 2ος Ε’ Ομίλου (5)

19:00

28/6

Βουκουρέστι

1ος ΣΤ’ Ομίλου – 3ος Α’/Β’/Γ’ Ομίλου (6)

22:00

29/6

Λονδίνο

1ος Δ’ Ομίλου – 2ος ΣΤ’ Ομίλου (7)

19:00

29/6

Γλασκόβη

1ος Ε’ Ομίλου – 3ος Α’/Β’/Γ’/Δ’ Ομίλου (8)

22:00

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

2/7

Αγία Πετρούπολη

Νικητής αγώνα 6 – Νικητής αγώνα 5

19:00

2/7

Μόναχο

Νικητής αγώνα 4 – Νικητής αγώνα 2

22:00

3/7

Μπακού

Νικητής αγώνα 3 – Νικητής αγώνα 1

19:00

3/7

Ρώμη

Νικητής αγώνα 8 – Νικητής αγώνα 7

22:00

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

6/7

Λονδίνο

Νικητής Β’ προημιτελικού – Νικητής Α’ προημιτελικού

22:00

7/7

Λονδίνο

Νικητής Δ’ προημιτελικού – Νικητής Γ’ προημιτελικού

22:00

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΟΛΗ

ΑΓΩΝΑΣ

ΩΡΑ

11/7

Λονδίνο

Νικητής Α’ ημιτελικού – Νικητής Β’ ημιτελικού

22:00

Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Newsbomb.gr.

Ροή Ειδήσεων