Αγγλία: Έκανε «όργια» ο Τζόλης στο ντεμπούτο του! - Δύο γκολ και δύο ασίστ στην «εξάρα» της Νόριτς

Χρήστος Τζόλης
Twitter: @NorwichCityFC

Αγγλία: Ονειρεμένο ντεμπούτο για τον Χρήστο Τζόλη στην Αγγλία, με τον νεαρό επιθετικό να είναι ο κορυφαίος στο 6-0 της Νόριτς επί της Μπόρνμουθ για το Carabao Cup.

Ο 19χρονος επιθετικός ξεκίνησε βασικός και χρειάστηκε μόλις 12 λεπτά για να βρει δίχτυα, ενώ από εκεί και πέρα έδωσε μια τρομερή παράσταση.

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ δεν... μάσησε κι έκανε τους φίλους της ομάδας του κι όχι μόνο να παραμιλούν! Βρήκε δύο φορές δίχτυα κι μοίρασε ισάριθμες ασίστ σε μια μαγική εμφάνιση!

Ο Τζόλης ήταν ο παίκτης που «άνοιξε το σκορ» για τη Νόριτς, αξιοποιώντας την πάσα του ΜακΛιν, ο οποίος έκανε το 2-0 στο 26', ενώ στο 34ο λεπτό ο Έλληνας παίκτης από εκτελεστής έγινε δημιουργός για το 3-0 από του Λούκας Ρουπ.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν άλλα τρία τέρματα στο δεύτερο μέρος, αρχικά με τον Σάρτζεντ στο 49' και στη συνέχεια με το δεύτερο γκολ του Τζόλη στο 66' για το 5-0! Ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ βρήκε στο 75' τον Σάρτζεντ, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και «σφράγισε» τη δεύτερη ασίστ του Έλληνα.

Από τον πάγκο παρακολούθησε την αναμέτρηση ο έτερος Έλληνας των «καναρινιών» Δημήτρης Γιαννούλης.