Champions League, Λίβερπουλ – Ρεάλ Μ.: «Βασίλισσα» στο «Άνφιλντ», το 2-0 έγινε 2-5!

Champions League
AP Photo/Jon Super

Champions League: Φοβερή και τρομερή η Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία τα γύρισε όλα… τούμπα κόντρα στη Λίβερπουλ στο δεύτερο ημίχρονο του πρώτου τους αγώνα, για τη φάση των «16» της διοργάνωσης.

Οι Μαδριλένοι βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 στο 14ο λεπτό, αλλά βρήκαν απαντήσεις με τον Βινίσιους, ενώ μετά την ανάπαυλα κυριάρχησαν!

Η Ρεάλ Μαδρίτης εκμεταλλεύτηκε όλες τις αμυντικές αδυναμίες της Λίβερπουλ και σημειώνοντας τρία τέρματα, γύρισαν τούμπα το ματς! Ο Μιλιτάο ήταν αυτός που έκανε το 2-3, εώ στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Καρίμ Μπενζεμά.

Ο Γάλλος επιθετικός πέτυχε δύο τέρματα στο 55' και το 67', στέλνοντας ουσιαστικά από απόψε (21/2) την «βασίλισσα» στα προημιτελικά του Champions League.