Κύπελλο Ιταλίας: Ο Λουκάκου κράτησε «ζωντανή» την Ίντερ (1-1) κόντρα στη Γιουβέντους (vid)

EPA/Alessandro Di Marco, ΑΜΠΕ

Κύπελλο Ιταλίας: Επεισοδιακός ήταν ο πρώτος ημιτελικός της Γιουβέντους με την Ίντερ στο Τορίνο, μια και οι Μιλανέζοι πήραν την ισοπαλία 1-1 στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Λουκάκου.

Ανοικτή είναι η πρόκριση στον τελικό της 24ης Μαΐου στο Coppa Italia μεταξύ της «Γηραιάς Κυρίας» και των «νερατζούρι». Στην αναμέτρηση της Τρίτης (04/04) οι «μπιανκονέρι» προηγήθηκαν στο 83’ με τον Κουαδράδο.

Όμως, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και ο Λουκάκου από την «άσπρη βούλα» δεν έκανε λάθος, φέρνοντας το ματς στα ίσια (1-1).

Πάντως, στο τέλος του αγώνα επικράτησε ένταση μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων, με τον Βέλγο επιθετικό της Ίντερ να βλέπει την κόκκινη κάρτα.