Premier League: Μποναμάς με σπουδαία νίκη για τη Νότιγχαμ

Premier League: Σπουδαία ανατροπή στην έδρα της Νιούκαστλ και νίκη 3-1 για τη Νότιγχαμ Φόρεστ.

Χρειάστηκε να περάσουν περίπου δύο μήνες για να πανηγυρίσει νίκη η Νότιγχαμ. Η Φόρεστ τη δεύτερη μέρα των Χριστουγέννων φιλοξενήθηκε απ’ τη Νιούκαστλ και με εξαιρετική εμφάνιση επικράτησε 3-1 στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» για την 19η αγωνιστική της Premier League.

Η Νότιγχαμ είχε να νικήσει 7 αναμετρήσεις και το κατάφερε σε μία απ’ τις δυσκολότερες έδρες. Ο Κρις Γουντ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής, σημειώνοντας χατ τρικ. Ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος έμεινε στον πάγκο για τη Φόρεστ.

Ο Ισάκ με πέναλτι στο 23’ άνοιξε το σκορ για τις «καρακάξες». Ο Γουντ ισοφάρισε στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους. Στο 53’ έκανε το 1-2 και με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Νότιγχαμ πήρε ανάσα ανεβαίνοντας στους 17 βαθμούς, ενώ η Νιούκαστλ έμεινε στους 29.