Κριστιάνο Ρονάλντο: Αδιανόητη χαμένη ευκαιρία στο Champions League Ασίας (video)

Viral έχει γίνει μέσα σε ελάχιστα λεπτά το βίντεο με την χαμένη ευκαιρία του Κριστιάνο Ρονάλντο να σκοράρει στον προημιτελικό του Champions League Ασίας.

Η Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο υποδέχθηκε την Αλ Αΐν για τη ρεβάνς των προημιτελικών του Champions League Ασίας.

Η ομάδα του CR7 καλούταν να ανατρέψει το εις βάρος της 1-0 από το πρώτο ματς για να μη μείνει εκτός συνέχειας σε έναν από τους βασικούς της στόχους.

Ωστόσο, η Αλ Αΐν τη σόκαρε και προηγήθηκε με 0-2 χάρη σε ισάριθμα γκολ του Ραχίμι, πριν ο Γκαρέεμπ μειώσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Η ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο πίεσε για να ανατρέψει το σκορ και στο 51' ο Εϊσά έκανε το 2-2.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Πορτογάλος σούπερ σταρ έχασε μία από τις μεγαλύτερες ευκαιρίες της καριέρας του και δεν μπορούσε ούτε ο ίδιος να πιστέψει πως δεν κατάφερε να βάλει αυτό το γκολ.

Δείτε τα παρακάτω βίντεο:

Πάντως, ο Άλεξ Τέλες έκανε το 3-2 στο 72' κι έστειλε το ματς στην παράταση, αλλά η Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο αποκλείστηκε στα πέναλτι.