Bundesliga: Ανατροπή και πάρτι για Μπάγερν - Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

EPA/Ronald Wittek, ΑΜΠΕ

Bundesliga: Στους 7 βαθμούς από την πρωτοπόρο Λεβερκούζεν μείωσε την απόσταση η Μπάγερν Μονάχου μετά τη νίκη της 5-2 με ανατροπή κόντρα στην Ντάρμστατ.

Οι ουραγοί άνοιξαν το σκορ στο 28ο λεπτό με τον Σκάρκε, ωστόσο, η συνέχεια άνηκε εξ ολοκλήρου στους Βαυαρούς. Ο Μουσιάλα πραγματοποίησε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του με τη φανέλα της ομάδας, μια και στο 36’ ισοφάρισε 1-1 και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Κέιν έκανε την ανατροπή.

Στο 64’ ο Μουσιάλα με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έδωσε… αέρα δύο γκολ στην Μπάγερν και δέκα λεπτά αργότερα, ο Γκνάμπρι διαμόρφωσε το 4-1. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τελ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της Μπάγερν και στο πέμπτο λεπτό, ο Βίλχελσον «έγραψε» το τελικό 5-2.

Συνοπτικά, τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα:

• Κολωνία-Λειψία 1-5 (18’ Ανταμιάν - 15’ Σίμονς, 63’, 67’ Οπέντα, 70’ Χαϊντάρα, 82’ Πόουλσεν)
  • Ουνιόν Βερολίνου-Βέρντερ Βρέμης 2-1 (50’ Βερτέσεν, 52’ Ααρονσον - 63’ Βάισερ)
  • Βόλφσμπουργκ-Άουγκσμπουργκ 1-3 (9’ Βίμερ - 45+3’ Μάιερ, 61’, 79’ Γιάκιτς)
  • Μάιντς-Μπόχουμ 2-0’(45+3’ πεν, 71’ Μπούρκαρτ)
  • Χαϊντενχάιμ-Γκλάντμπαχ 1-1’(66’ Ντίνκσι - 9’ Χακ)
  • Ντάρμστατ-Μπάγερν Μονάχου 2-5 (28’ Σκάρκε, 95’ Βίλχελσον - 36’, 64’ Μουσιάλα, 45+1’ Κέιν, 74’ Γκνάμπρι, 93’ Τελ)
  • Χοφενχάιμ-Στουτγκάρδη 19:30