Στέφανος Τσιτσιπάς: Με άνεση στα ημιτελικά του ATP στο Τορόντο!

Στέφανος Τσιτσιπάς
Ο Έλληνας πρωταθλητής σε προσπάθεια στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο
AP Images

Στέφανος Τσιτσιπάς: Εύκολη νίκη 2-0 σετ απέναντι στον Κάσπερ Ρούουντ και πρόκριση στους «4» του τουρνουά ATP που διεξάγεται στο Τορόντο για τον Έλληνα πρωταθλητή.

Σε καταπληκτική κατάσταση είναι ο Στέφανος Τσιτσιπάς και το αποδεικνύει καθημερινά. Μετά την άνετη νίκη και πρόκριση στα προημιτελικά, «λύγισε» και τον επόμενο αντίπαλό του για να βρεθεί με ευκολία στους «4» του ATP στο Τορόντο και να βάλει πλώρη για το τρόπαιο.

Ο Έλληνας πρωταθλητής επικράτησε πολύ εύκολα 2-0 του ΝορβηγούΚάσπερ Ρούουντ. Στο πρώτο σετ ο Τσιτσιπάς επιβλήθηκε πολύ εύκολα 6-1 μέσα σε μόλις 25 λεπτά, ενώ στο δεύτερο σετ το τελικό 6-4 «σφράγισε» την επικράτησή του.

Στον ημιτελικό, ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει είτε τον Μπατίστα-Αουγκούτ, είτε τον Οπέλκα, με τον Ισπανό και τον Αμερικανό τενίστα να κοντράρονται αυτή την ώρα για μια θέση στους «4» του τουρνουά. Ο αγώνας θα γίνει στις 14 Αυγούστου, αφού ο τελικός είναι προγραμματισμένος για τον Δεκαπενταύγουστο.