Europa League: Η Σλόβαν Μπρατισλάβας θα είναι η επόμενη αντίπαλος του ΠΑΟΚ

Newsbomb

AP Photo

Είχε σκορ πρόκρισης για είκοσι λεπτά, αλλά τελικά ο ΠΑΟΚ, δεν μπόρεσε να φύγει από τη «Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα» με το αποτέλεσμα που ήθελε.

Ηττήθηκε από τον Άγιαξ, στη ρεβάνς για τον γ' προκριματικό γύρο του Champions League (2-2 το πρώτο ματς στην Τούμπα), με 3-2 και θα συνεχίσει τη ευρωπαϊκή διαδρομή του στα πλέι οφ του Europa League, με αντίπαλο τη Σλόβαν Μπραντισλάβας.

Ο Μπίσεσβαρ έδωσε το προβάδισμα στον «Δικέφαλο» στο 23ο λεπτό και ο Τάντιτς, με πέναλτι, στο 43ο λεπτό έκανε το 1-1. Ο Σέρβος, νωρίτερα (32ο λεπτό) έχασε πέναλτι, με τον Πασχαλάκη να διώχνει την μπάλα.

Στο 79ο λεπτό, με κεφαλιά, ο Ταλιαφίκο έδωσε τα ηνία στον Άγιαξ (2-1) και στο 85ο λεπτό, με νέο πέναλτι, ο Τάντιτς «έγραψε» το 3-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα (94ο λεπτό) ο Μπίσεσβαρ.

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Newsbomb.gr

Σλόβαν Μπρατισλάβας η επόμενη αντίπαλος

Τα φαβορί επικράτησαν στους αγώνες ρεβάνς του Γ΄ προκριματικού γύρου του Europa League.

Η Σλόβαν Μπρατισλάβας νίκησε για δεύτερη φορά την Ντάνταλκ με 3-1 και στα πλέι οφ της διοργάνωσης θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ ενώ το 2x2 επί των αντιπάλων τους έκαναν και οι Λίνφιντ, Ντουντελάνζ και προκρίθηκαν.