Europa League – ΠΑΟΚ: Τρομερό ξεκίνημα, δύο τέρματα σε 13 λεπτά! - Δείτε τα γκολ (videos)

Europa League: Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τον αγώνα με την PSV Αϊντχόφεν ο ΠΑΟΚ, ο οποίος σκόραρε δύο γκολ σε 13 λεπτά!

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» με νίκη θα κάνει καθοριστικό βήμα πρόκρισης στην επόμενη φάση της διοργάνωσης και με το «καλημέρα» έβαλε τα πράγματα στον σωστό δρόμο.

Έστω κι αν χρειάστηκε τη βοήθεια της τύχης, ο ΠΑΟΚ έκανε το 1-0 στην Ολλανδία με σκόρερ τον Βαρέλα, ο οποίος σήμερα έχει γενέθλια (έκλεισε τα 33 του)!

Ο Σοάρες έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν, με την μπάλα να φτάνει στον Τζόλη. Ο τελευταίος έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στο γόνατο του Βαρέλα και κατέληξε στα δίχτυα.

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε με... τσίτα τα γκάζια και στο 13ο λεπτό σκόραρε και δεύτερο τέρμα με σκόρερ τον Τζόλη. Ο Ζίβκοβιτς έκανε πολύ ωραία ενέργεια κι έδωσε στον Σβαμπ, ο οποίος γύρισε στον Έλληνα επιθετικός, ο οποίος με πλασέ έκανε το 2-0.

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Newsbomb.gr

Πρόεδρος Νοσοκ. Ιατρών Δράμας στο Newsbomb.gr: «Χρειαζόμαστε βοήθεια - Θα χαθούν ανθρώπινες ζωές»