Μαρσέιγ – Ολυμπιακός: Ανατροπή με δυο πέναλτι (vids)

InTime

Μαρσέιγ – Ολυμπιακός: Με δυο γκολ από την άσπρη βούλα, οι Γάλλοι «γύρισαν» το παιχνίδι με τους «ερυθρόλευκους» και προηγήθηκαν 2-1 στην αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική του Champions League.

Όσο ιδανικά κύλησε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα Μαρσέιγ – Ολυμπιακός για τους Πειραιώτες, άλλο τόσο άσχημα εξελίχθηκε το δεύτερο!

Στην αναμέτρηση της 5ης αγωνιστικής για τη φάση των ομίλων του Champions League, η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς προηγήθηκε με ένα τρομερό γκολ του Μαντί Καμαρά, όμως, δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμά της.

Στο 55’ της αναμέτρησης η Μαρσέιγ κέρδισε το πρώτο πέναλτι, με τον Παγιέτ να εκτελεί εύστοχα για το 1-1.

Μετά από 20 λεπτά, ο Ραφίνια υπέπεσε ξανά σε παράβαση και με το δεύτερο εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Ντμίτρι Παγιέτ έδωσε προβάδισμα 2-1 στη Μαρσέιγ απέναντι στον Ολυμπιακό.

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Newsbomb.gr.