Premier League: Έχασε την ευκαιρία η Λέστερ – Δείτε τα γκολ (videos)

Premier League: Η Λέστερ δεν κατάφερε να νικήσει την Κρίσταλ Πάλας κι έχασε την ευκαιρία να ανέβει μόνη δεύτερη στο αγγλικό πρωτάθλημα.

Οι «αλεπούδες» κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο, αλλά βρέθηκαν πίσω στο σκορ και θα μπορούσαν ακόμα και να είχαν ηττηθεί, μένοντας τελικά στο 1-1, στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής.

Κάπως έτσι έχασαν την ευκαιρία να προσπεράσουν την Έβερτον και να βρεθούν στη δεύτερη θέση. Πλέον, η Λέστερ ισοβαθμεί με τα «ζαχαρωτά», έχοντας όμως κι ένα ματς περισσότερο.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με τον Ζαχά στο 58ο λεπτό και φαίνονταν ικανοί να κρατήσουν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς, αλλά στο 83' ήρθε ο Μπαρνς να σώσει το βαθμό τους φιλοξενούμενους.

Να σημειωθεί πως η Λέστερ έχασε πέναλτι στο 18ο λεπτό, όταν ο Γκουάιτα απέκρουσε την εκτέλεση του Ιεανάτσο.

Κρίσταλ Πάλας-Λέστερ 1-1 (58΄ Ζαχά - 83΄ Μπαρνς)