Λίβερπουλ: Πρόκριση κόντρα στους... έφηβους της Άστον Βίλα – Δείτε τα γκολ (videos)

Λίβερπουλ: Οι «κόκκινοι» νίκησαν 4-1 στην έδρα της Άστον Βίλα και προκρίθηκαν στην τέταρτη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας.

Οι «χτυπημένοι» από τον κορονοϊό γηπεδούχοι παρατάχθηκαν με παίκτες από τις ομάδες U23 και U18, με τον μέσο όρο ηλικίας της ενδεκάδας να είναι 18 έτη! Παρ' όλα αυτά οι «χωριάτες» άντεξαν για ένα ημίχρονο.

Η Λίβερπουλ προηγήθηκε στην πρώτη φάση του αγώνα με τον Μανέ (4'), όμως οι μαχητικοί γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 41' με τον Μπάρι. Στο δεύτερο ημίχρονο οι «reds» σημείωσαν τρία γκολ σε έξι λεπτά (60' Βαϊνάλντουμ, 63' Μανέ, 65' Σαλάχ) κι έφτασαν εύκολα στην πρόκριση.

Την ίδια ώρα η Γουλβς κατάφερε να κάμψει 1-0 (35' Τραορέ) την αντίσταση της Κρίσταλ Πάλας και να πάρει με τη σειρά της το εισιτήριο για την επόμενη φάση του FA Cup.

Άστον Βίλα-Λίβερπουλ 1-4

Γουλβς-Κρίσταλ Πάλας 1-0