Super League: «Πρώτη» γκέλα στο «Γ. Καραϊσκάκης» ο Ολυμπιακός - Πήρε βαθμό ο Βόλος

Super League: Ο Βόλος ανάγκασε τον Ολυμπιακό στην πρώτη του «γκέλα» στο «Γ. Καραϊσκάκης», καθώς έφυγε με τον βαθμό, μετά το τελικό 1-1.

Μετά την ήττα από τη Ναντ στο Europa League, οι «ερυθρόλευκοι» «στραβοπάτησαν» και στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Ο Βόλος πήρε έναν πολύτιμο βαθμό, καθώς άντεξε στο ασφυκτικό πρέσινγκ που άσκησαν οι παίκτες του Κορμπεράν στο δεύτερο ημίχρονο. Αυτός έδωσε τη λύση για τον Ολυμπιακός ήταν ο συνήθης ύποπτος, Γιουσέφ Ελ Αραμπί, ο οποίος σκόραρε στο 76ο λεπτό.

Οι «ερυθρόλευκοι», όμως, δεν κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή, μολονότι έχασαν αρκετές ευκαιρίες κι είχαν δύο δοκάρια. Οι γηπεδούχοι πήραν την κατοχή από τα πρώτα λεπτά, αλλά δεν μπόρεσαν να απειλήσουν. Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν και προηγήθηκαν στο 29’ με τον Οζέγκοβιτς, ο οποίος σκόραρε στο ντεμπούτο του.

Ο Ολυμπιακός πίεσε για το γκολ κι είχε δύο δοκάρια, ένα πριν την ισοφάρισε με τον Κούντε στο 70’ κι ένα άλλο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ντε Λα Φουέντε, σε μια απίστευτη φάση.