Premier League: Η Φούλαμ έριξε στο καναβάτσο τη Νότιγχαμ Φόρεστ, «τρίποντο» για την Άστον Βίλα

Πρεμιερ Λιγκ Premier League
Twitter: @FulhamFC

Premier League: H Φούλαμ με εντυπωσιακή ανατροπή νίκησε (3-2) στην έδρα της Νότιγχαμ Φόρεστ, η οποία με το «καλημέρα» βρίσκεται σε δύσκολη θέση

Η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη γνώρισε την τέταρτη συνεχόμενη ήττα της και παραμένει κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας 4-14 τέρματα.

Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη πανηγύρισαν το πρώτο τους «διπλό» κι έφτασαν τις τρεις νίκες στους οκτώ πρώτους αγώνες. Η Νότιγχαμ προηγήθηκε μόλις στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη.

Για την ακρίβεια χρειάστηκαν μόλις έξι λεπτά (54’-60’), ώστε οι γηπεδούχοι να καταρρεύσουν και να δεχθούν τρία γκολ. Το τέρμα του Ο’ Μπράιεν τους έβαλε ξανά στο ματς, αλλά δεν έφτανε για να αποτρέψει τη δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας ήττα, η οποία ήρθε ξανά με ανατροπή. Να θυμίσουμε ότι στο προηγούμενο ματς, η Νότιγχαμ είχε προηγηθεί 2-0, αλλά η Μπόρνμουθ νίκησε με 3-2.

Στο άλλο ματς της βραδιάς, η Άστον Βίλα επέστρεψε στα «τρίποντα», μετά από τρεις αγώνες, καθώς έκαμψε με 1-0 την αντίσταση της Σαουθάμπτον. Το νικητήριο γκολ σημείωσε ο Ράμσεϊ στο 41ο λεπτό.

Το ερχόμενο διήμερο θα διεξαχθούν άλλα πέντε ματς, καθώς λόγω της κηδείας της Βασίλισσας Ελισάβετ δεν θα γίνουν το ντέρμπι Τσέλσι – Λίβερπουλ και το Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Λιντς, ενώ έχει αναβληθεί το Μπράιτον – Κρίσταλ Πάλας, λόγω απεργίας των σιδηροδρομικών υπαλλήλων.

1-0

41' Ράμσεϊ

Νότιγχαμ Φόρεστ – Φούλαμ

2-3

11' Αβονίγι, 77' Ο' Μπράιεν - 54' Τετέ, 57' Παλίνια, 60' Ριντ