Γαλλία: Οριστική διακοπή σε αγώνα της Ligue 1 για τραυματισμό τερματοφύλακα από κροτίδα

SCREENSHOT

Η αναμέτρηση της Μονπελιέ με την Κλερμόν διεκόπη στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ένα βεγγαλικό που εκτοξεύθηκε από την κερκίδα έσκασε δίπλα στον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων και τον τραυμάτισε.

Αν και η Μονπελιέ έφτασε «μία ανάσα» από το να πανηγυρίσει τη νίκη επί της Κλερμόν (προηγείτο με 4-2) το ματς στο «Σταντ ντε λα Μοσόν» δεν τελείωσε ποτέ!

Στο 90΄+1 μία κροτίδα έσκασε δίπλα στον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, Ντιαό, με αποτέλεσμα τρία λεπτά μετά οι παίκτες της Κλερμόν να αποχωρήσουν από τον αγωνιστικό χώρο, τους ακολούθησαν και οι γηπεδούχοι, με το διαιτητή να διακόπτει οριστικά την αναμέτρηση, η τύχη της οποίας πλέον, θα αποφασιστεί από τα αρμόδια πειθαρχικά όργανα της γαλλικής Λίγκας.

Ο Ντιαό αποχώρησε με φορείο από το γήπεδο, όπως μετέδωσε η έγκυρη εφημερίδα «L' Equipe».