ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Καλά στοιχεία έδειξε ο Εργοτέλης

Ο δεύτερος φιλικός αγώνας του Εργοτέλη με αντίπαλο τη Σαμσούνσπορ έληξε ισόπαλος με 2-2...

Ο δεύτερος φιλικός αγώνας του Εργοτέλη με αντίπαλο τη Σαμσούνσπορ έληξε ισόπαλος με 2-2. Η αναμέτρηση διεξήχθη στο Γκάρντερεν της Ολλανδίας.

Η τουρκική ομάδα άνοιξε το σκορ στο 37΄ μετά από προβολή του Τσαλίκ, ενώ 13 λεπτά αργότερα ο Γιοβάνοβιτς, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φραγκουλάκη, πέτυχε την ισοφάριση. Οι πανηγυρισμοί των Κρητών, πάντως, δεν είχαν διάρκεια, καθώς στο 53΄ ο Σαράκογλου με πλασέ μέσα από την περιοχή έγραψε το 2-1, για να διαμορφώσει το τελικό 2-2 ο Μπούντιμιρ στο 90΄.

Εργοτέλης - Σαμσούνσπορ 2-2

Η σύνθεση του Εργοτέλη στο α΄ ημίχρονο: Πίρσον, Κανδηλάκης, Σαρρής, Σασιασβίλι, Βίσιο, Μπέτο, Κυριακίδης, Ρομάνο, Λεάλ, Κουτσιανικούλης, Ευαγγέλου.

Η σύνθεση του Εργοτέλη στο β΄ ημίχρονο: Πίρσον, Χίμπλινγκερ, Γιοβάνοβιτς, Πρωτογεράκης, Γιαλούσης, Ολίσε (68΄ Χαντί), Τζούνιορ, Φραγκουλάκης (75΄ Κατσικοκέρης), Χρυσοφάκης, Μπρούνο, Μπούντιμιρ.