LIVE BLOG, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Με ρυθμό αλλά χωρίς γκολ το «αιώνιο» ντέρμπι

Βαγγέλης Πάτας

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του πρώτου ντέρμπι «αιωνίων» της σεζόν 2021/22 στη Super League.

Είναι ο αγώνας που τραβάει όλα τα βλέμματα και ανεξάρτητα από την κατάσταση που βρίσκονται οι δύο ομάδες η νίκη «ζυγίζει» περισσότερο από τρεις βαθμούς.

Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός θα αναμετρηθούν για πρώτη φορά την τρέχουσα σεζόν, με αμφότερες τις ομάδες να προέρχονται από μεγάλες νίκες. Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν 3-0 τη Φενέρμπαχτσε στην Τουρκία για το Europa League, ενώ οι «πράσινοι» ήταν εντυπωσιακοί κόντρα στον Βόλο, επικρατώντας 5-1! Από την άλλη, βέβαια, τόσο οι πρωταθλητές, όσο και το «τριφύλλι» θα έχουν απουσίες στο ματς της Κυριακής (3/10).

Ο Πέδρο Μαρτίνς δεν μπορεί να υπολογίζει στους Γιαν Εμβιλά και Χένρι Ονιεκούρου, ενώ ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς δεν μπορεί να υπολογίζει σε τέσσερις βασικούς ποδοσφαιριστές (βλ. Βέλεθ, Ιωαννίδη, Διούδη και Κώτσιρα).

22:53

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 0-0: Το «τριφύλλι» μπλόκαρε τους «ερυθρόλευκους»

22:37

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

22:26

90' Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

12 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις! Να θυμίσουμε ότι είχαμε διακοπή εννιά λεπτών λόγω καπνογόνων

22:19

87' Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

Ο Ολυμπιακός πατάει με μεγαλύτερη ευκολία στην περιοχή του Παναθηναϊκού αλλά ο Παναθηναϊκός διαχειρίζεται καλά την πίεση των γηπεδούχων.

22:02

70' Δοκάρι ο Ολυμπιακός!

Μετά από σέντρα του Τικίνιο, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι

22:02

69' Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

Ο ρυθμός έχει σπάσει κάπως, μετά τη διακοπή. Ο Παναθηναϊκός είναι καλά οργανωμένος και προσπαθεί να «χτυπήσει» στην κόντρα, ενώ για τον Ολυμπιακό μάλλον δείχνουν επιτακτικές οι αλλαγές από τον πάγκο. Έχουμε πάντως ένα γεμάτο μισάωρο ακόμα…