Live Blog, ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Το εξ αναβολής ντέρμπι της Τούμπας για τη Super League

Βαγγέλης Πάτας

Intime

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του εξ αναβολής ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής των playoffs στη Super League.

Ο αγώνας είχε αναβληθεί λόγω των αγώνων που έδιναν οι γηπεδούχοι με τη Μαρσέιγ, για τα προημιτελικά του Europa Conference League.

Σε περίπτωση που ο Ολυμπιακός αποφύγει την ήττα θα εξασφαλίσει και μαθηματικά την κατάκτηση του τρίτου συνεχόμενου και συνολικά 47ου πρωταθλήματος της ιστορίας του. Με αυτό τον τρόπο θα «κερδίσει» έναν γύρο στα προκριματικά του Champions League, ξεκινώντας από τον δεύτερο κι όχι από τον πρώτο.

Ο ΠΑΟΚ, ο οποίος την περασμένη εβδομάδα απέκλεισε τον Ολυμπιακό στα ημιτελικά του Κυπέλλου, δεν θέλει να επιτρέψει στην ομάδα του Πειραιά να πανηγυρίσει την κατάκτηση του τίτλου μέσα στην Τούμπα.

Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ντέρμπι ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός

20:57

Καλη συνέχεια

Σε λίγη ώρα θα ακολουθήσει το Live Blog της μάχης του μπασκετικού Ολυμπιακού με τη Μονακό, που θα κρίνει και την ομάδα που θα συμπληρώσει την τετράδα του Final Four της Euroleague

20:55

Πρωταθλητής μέσα στην Τούμπα! – «Κερδισμένος» και στο Champions League

20:54

ΤΕΛΟΣ! Ο Ολυμπιακός είναι και μαθηματικά πρωταθλητής Ελλάδας!

ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 1-2 (10' Μουργκ - 51' Ρόνι Λόπες, 62' Ρέαμπτσιουκ)

20:51

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

20:43

83' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Ο Ολιβέιρα (μπήκε ως αλλαγή) πήρε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Βατσλίκ

20:36

Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να αντιδράσει, πιέζοντας ψηλά. Είναι λογικό, πλέον, ο Ολυμπιακός να έχει ως πρώτο στόχο να κρατήσει το σκορ. Να θυμίσουμε ότι "κλειδώνει" το πρωτάθλημα ακόμα και με ισοπαλία

20:22

20:21

62' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! Γυρίζει το ματς στην Τούμπα

Ο Ρέαμπτσιουκ με πολύ ωραίο σουτ, αριστερά, μέσα από τη μεγάλη περιοχή κάνει το 2-1 για τους "ερυθρόλευκους", οι οποίοι έχουν κάνει τρομερό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο

20:18

58' ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 1-1 (10' Μουργκ - 51' Ρόνι Λόπες)

Οι "ερυθρόλευκοι" είναι καλύτεροι στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου. Οι αλλαγές του Μαρτίνς απέδωσαν κι οι φιλοξενούμενοι έχουν αλλάξει την εικόνα τους

20:15

56' ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 1-1 (10' Μουργκ - 51' Ρόνι Λόπες)

Με αυτό το σκορ ο Ολυμπιακός παίρνει τον βαθμό που θέλει για να στεφθεί και μαθηματικά πρωταθλητής για 47η φορά στην ιστορία του