«Εφιάλτης» στο Indian Wells για τον Στέφανο Τσιτσιπά - Τον «διέλυσε» το Νο32

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έκανε τη χειρότερη φετινή του εμφάνιση και αποκλείστηκε στους «16» του Indian Wells από τον εκπληκτικό Γίρι Λεχέτσκα.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων και αποχαιρέτησε πρόωρα το Indian Wells.

Ο Έλληνας τενίστας πραγματοποίησε τη χειρότερη φετινή του εμφάνιση και γνώρισε την ήττα με 2-0 σετ (2-6, 4-6) από τον 22χρονο Γίρι Λεχέτσκα, Νο32 της παγκόσμιας κατάταξης.

Ο Τσιτσιπάς δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του αγώνα να προβάλει αντίσταση στις «ορέξεις» του Τσέχου, ο οποίος ήταν εξαιρετικός πίσω από το σερβίς του και εκμεταλλεύτηκε κάθε λάθος του αντιπάλου του.

Με δύο breaks έφτασε σε ένα επιβλητικό 6-2 στο πρώτο σετ, κατά το οποίο κυριάρχησε απόλυτα.

Στο δεύτερο σετ ο Λεχέτσκα έκανε και πάλι νωρίς το πρώτο break και πήρε προβάδισμα για τη νίκη. Ο Τσιτσιπάς το πάλεψε περισσότερο, αλλά έχασε τις τέσσερις ευκαιρίες που είχε να «σπάσει» το σερβίς του Τσέχου και υπέκυψε με 6-4.